Egyszerűsödik a vámügyintézés a fejlesztések révén
Egyszerűsödik a vámügyintézés az Elektronikus Közigazgatás Operatív Program (EKOP) keretében, 2010-ben befejeződő fejlesztések révén - közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) szerdán.
A program keretében 2008. június 1. óta zajlik az "Egyablakos vámügyintézés megvalósítása" című, mintegy 2 milliárd forint költségű kiemelt projekt a Pénzügyminisztérium Informatikai Szolgáltató Központ vezetésével, a Vám- és Pénzügyőrség szakmai irányításával.
A programban további 8 intézmény - az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal, a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal, a Nemzeti Közlekedési Hatóság, az Országos Gyógyszerészeti Intézet - is részt vesz.
A VPOP tájékoztatása szerint az együttműködő intézmények között a vámügyintézésekkel kapcsolatos engedélyadatok átadása elektronikus kommunikációs csatornán fog megvalósulni.
A projekt megvalósításának folyamatában 2009. március végén a vámhatóság sikeres kommunikációs teszteket végzett a közlekedési és a gyógyszerészeti hatósággal. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatal és a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal közbeszerzési eljárás során választotta ki azokat a vállalkozókat, amelyek a jelenleg az egyablakos vámügyintézéshez kialakítandó informatikai rendszer tervezésén dolgoznak. Három konzorciumi tag - a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal és a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal - a közbeszerzési eljárások előkészítésének, illetve lebonyolításának szakaszában tart.
A Vám- és Pénzügyőrség belső erőforrások bevonásával végzi számos meglévő rendszerének módosítását, fejlesztését az APEH pedig elkészítette az igazgatási rendszertervét és erről folyamatosan egyeztet a vámhatósággal.
A fejlesztési munkák mellett több intézmény beszerezte az egyablakos vám rendszerhez szükséges hardver- és szoftvereszközöket is - közölte a VPOP.
Kapcsolódó cikkek
- NFÜ: kiépülnek az önkormányzati e-szolgáltató központok a régiókban
- Hét regionális központja lesz az e-önkormányzati szolgáltatásoknak
- 12 külhoni szervezet eMagyar/eRégió pontjai nyertek támogatást
- Nyár közepén indul az Elektronikus Fizetési és Elszámolási Rendszer
- Interneten is kutathatók lettek a középkori oklevelek
- Ellenőrizni kell a nyomtatványok kitöltésére használt számítógépeket
- Elrendelte a kormány az NDK megvalósítását
- Kétezer nyílt forráskódú alkalmazás a közszektor számára
- Kiemelkedő digitalizálási munka a Zala Megyei Levéltárban
- Huszonkétmillió "eltűnt" e-mailt kutattak fel a Bush-kormány idejéből
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.