Közösen gyárt optikai lemezeket a Sharp és a Pioneer
A hír már áprilisban felröppent a sajtóban, most azonban hivatalosan is megerősítették. A kiadott közlemény szerint a vegyes vállalat az eddiginél kedvezőbben ki tudja majd használni a két társaság menedzsment-erőforrásait, illetve hozzásegítheti őket ahhoz, hogy tért nyerjenek ezen a fontos piacon, ahol különösen a Blu-ray technológia jövője lehet ígéretes. A közös cég nemcsak optikai lemezeket, hanem számítógépes meghajtókat, illetve asztali lejátszókat és felevőket fog fejleszteni és gyártani. A két tulajdonos összesen 6 milliárd jent (kb. 12 milliárd Ft) ruház be és a Pioneer lesz 66 százalékkal a többségi, míg a Sharp 34 százalékkal a kisebbségi tulajdonos. A vegyes vállalat október elsején kezdi meg hivatalosan a működést.
A két érdekelt japán cég közül különösen a Pioneer jár elöl a Blu-ray technológiában: a társaság tavaly nyáron például egy olyan Blu-ray kéklézeres optikai lemezt fejlesztett ki, amely 16 adattároló rétegen összesen 400 gigabájt adatot képes raktározni. Az ilyen jellegű termékek persze korántsem a hétköznapi felhasználók számára készülnek, mindenesetre a megoldás így is jól alátámasztja, hogy a vállalat milyen komolyan veszi a Blu-ray fejlesztéseket.
Kapcsolódó cikkek
- Sharp tévék RGBY technológiával, rekord alacsony fogyasztással
- Sharp 3D mobilkijelzők
- Sharp napelemgyár kezdi meg a működését Japánban
- 1 terás laptop HDD a Toshibától
- Sharp LCD tévék: új technológia, élethűbb szinek
- YouTube feltöltés egyetlen gombnyomással - az új Toshiba Camileo kamerákkal
- Megint árkartell miatt perelnek több elektronikai óriást
- Sharp: öt új "3D ready" projektor
- Satellite U500-1EX: Toshiba notesz érintőképernyővel
- Felszámolja LCD üzletágát a Toshiba?
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.