Százmilliós informatikai fejlesztés Debrecen könyvtáraiban
Százmillió forintos informatikai fejlesztésről írtak alá támogatást Debrecen könyvtárai és a fenntartó intézmények vezetői csütörtökön a cívisvárosban; a fejlesztések által bővülhet az országos virtuális könyvtári hálózat, az egyetemi hallgatók és a hátrányos helyzetűek pedig könnyebben érhetik el az oktatási anyagokat.
Fésüs László, a Debreceni Egyetem (DE) rektora az aláírást megelőző sajtótájékoztatón hangsúlyozta: csak konzorciumi keretek között lehetett pályázni a forrásokra, így fogott össze a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtára a Tiszántúli Református Egyházkerület két könyvtárával. Ennek következtében nemcsak az egyetemi állomány, hanem a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola Könyvtára és az Egyházkerületi és Kollégiumi Nagykönyvtár összesen csaknem 7 milliós könyv- és forrásanyagának digitalizálása kezdődhet meg.
Balogh Árpád, az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) Támogatáskezelő főigazgatója ismertette: könyvtári és közművelődési fejlesztési célokra összesen 2 milliárd forintos forrás áll rendelkezésre az NFÜ-nél, a most aláírt 100 milliós, 75 százalékban uniós forrást biztosító támogatási szerződés az első ezen a területen.
A beruházás végeztével a debreceni felsőoktatási intézmények hallgatói olyan virtuális környezetben tanulhatnak, ahol komplex e-learning módszerek és különböző oktatási anyagok, kötelező olvasmányok lesznek elektronikus formában elérhetők. A projekt további célja a fogyatékkal élő hallgatók esélyegyenlőségének biztosítása, további néhány éven belül pedig az aktív könyvtárba járók számának 40 százalékos növelése.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Napi 80 sms-t küldenek a tini-lányok
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.