Chipkártyás fénymásolók
A Copy-Card II egy kisméretű, LCD kijelzővel ellátott chipkártya író/olvasó készülék.
Felszerelése után a fénymásológépet úgy vezérli, hogy azon csak az érvényes kártyával rendelkező felhasználók tudnak másolni. A rendszer 3 szintű.
Felhasználói kártyák: ezek használatával lehet másolni a fénymásológépeken. Mivel aktív chipkártyákról van szó, az adatok a kártyákon tárolódnak; a kártyákat a készülékbe helyezve folyamatosan leolvasható a még másolható oldalak száma. Dekrementív üzemmódnál a kártyára felírt egységek A/4-es oldalnál 1-gyel, A/3-asnál 2-vel, duplex másolásnál az A/4 többszörösével csökkennek. Papírbeszorulás esetén a rendszer nem von le értéket. A kártyákra a mester-kártyák segítségével tetszőleges számú egység írható; ha 0-ra csökken, újra frissíthető. Lehetőség van arra is, hogy a rendszert inkrementív számolásra állítsuk: másoláskor a kártyán lévő azonosító alapján az egyes Copy-Card készülékek tárolják a másolatok számát, amelyek tetszőleges időközönként a mesterkártyával leolvashatók.
Mesterkártyák: a felhasználói kártyák frissítésére szolgálnak. Ezt általában egy megbízott személy végzi el. A kártyák tartalma 1-es léptékkel növelhető vagy csökkenthető, illetve nullázható.
Szervizkártyák: a rendszer beállítására, konfigurálására, a kártyák formattálására szolgálnak. Itt kódolhatók az egységek: beállítástól függően egy-egy kártyát csak egy adott másolón vagy másolók egy csoportján lehet használni. Vagyis egy város egyetemének diákjai a rendszerhez tartozó, de topológiailag különböző helyen elhelyezett fénymásolókon másolhatnak úgy, hogy az egységek minden másolásnál aktivizálódnak.
Copy-Cash
A másológép a Copy-Cash pénzvizsgáló segítségével pénzérmékkel működtethető. Egy-egy másolat ára és az elfogadott érmék típusa tetszés szerint állítható. A kijelzőn folyamatosan látható a beállított egységár és a bedobott, még fel nem használt érmék összértéke. Az oldalak számlálása a Copy-Card rendszernél leírtak szerint történik.
A készülék érmetárolójának 80%-os telítettségét a kijelzőn felirat jelzi, majd teljesen megtelt állapotban a Copy-Cash az érmetároló ürítéséig kikapcsol. A készüléket - használatának jellegéből adódóan - robusztus, feltörési kísérleteknek ellenálló burkolat védi.
Copy-Look
A fénymásolók (szalonok) számítógépes vezérlését a Copy-Look for Windows program végzi. A számítógép és a fénymásolók között speciális egységek biztosítják az adatforgalmat. A kezelőszemélyzet a monitoron folyamatosan nyomon tudja követni az egyes fénymásolók állapotát (másolt példány-szám, fizetendő összeg), illetve megszakíthatja a folyamatot. A szalon forgalmi adatai folyamatosan archiválódnak, így alkalmasak további feldolgozásra (pl. statisztikák készítése). A másolók kezelése analóg a benzinkutaknál megszokott rendszerével: a másolás befejezésekor a következő kliens addig várakozni kényszerül, amíg az előző ügyfél nem fizette ki a másolás díját.
Kapcsolódó cikkek
- Nyomtató vagy másoló?
- 1,87 millió fénymásolót vizsgál felül a Canon
- Priport HQ7000: Dokumentumkészítés felsőfokon
- A Canon új, vezeték-nélküli, fotónyomtatásra is alkalmas többfunkciós berendezése
- Canon LaserBase MF8180C: Színes, többfunkciós lézer-alapú készülék
- Di1610: gazdaságos multifunkciós nyomtató-másoló a Minoltától
- Önálló fotóközpont az Epsontól
- Fénymásoló-újdonságok a Hewlett-Packardtól
- Xerox: új CopyCentre termékcsalád
- Ricoh Aficio 120 digitális másolórendszer
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.