Országos távmunka-ház program indulhat 2010-ben
A Magyar Távmunka Szövetség felkérésére Habsburg György elfogadta az országos távmunka-ház program fővédnökségét. A program a Távmunka Szövetség és a Magyar Vöröskereszt együttműködésével 2010-ben indulhat.
Az MTMSz kezdeményezésére 2007-ben jött létre Közép-Kelet-Európa első távmunka-háza. A 22 távmunkás befogadására alkalmas létesítmény kétéves sikeres működést tudhat maga mögött. Az intézmény a gyakorlatban is bizonyította, hogy az egyik legszervezettebb távmunka-módszer Magyarországon is eredményesen alkalmazható, kölcsönös előnyöket biztosítva mind munkaadó mind munkavállaló számára.
Az első távmunka-ház kedvező fogadtatása és a széleskörű munkaadói érdeklődés megmutatta, hogy magas színvonalú távmunka-infrastruktúrára, megfelelően felkészített, elkötelezett távmunkavállalókra van szükség ahhoz, hogy a számos téves feltételezés, bizalmatlanság letörjön, és a távmunka nagyobb teret nyerjen Magyarországon. 2009-ben a két szervezet szakértői intenzív szakmai előkészítést végeztek: kidolgozásra került az optimális helyszínek kiválasztását szolgáló módszertan, meghatározásra kerültek a távmunka-házak létrehozatalához szükséges tárgyi-technikai alapfeltételek, illetve előkészítették a program megvalósításához szükséges vállalati partneri kör kialakítását.
A két szervezet közötti együttműködési megállapodás aláírására várhatóan 2010 elején kerül sor. A távmunka-ház üzemeltetésére vállalkozó szervezetek ezt követően jelentkezhetnek a programba, illetve a távmunka-infrastruktúrához magas színvonalú megoldásokat szállítani képes vállalati kör is ekkor alakulhat ki. A program megvalósításának koordinációját a Magyar Távmunka Szövetség végzi, ugyanakkor a számos helyszínen megvalósítandó helyi akciókhoz - tájékoztatók, fórumok, potenciális munkavállalók elérése, stb. – a Magyar Vöröskereszt humán bázisa, helyi kapcsolatrendszere és szervezettsége kiváló támogatást fog nyújtani.
Kapcsolódó cikkek
- TeamViewer 5.0.7687
- Több-százmilliós éves megtakarítás, hatékonyabb, elégedettebb munkavállalók - távmunkával
- Munkaszervezés zöld szemmel
- Innováció, tudás, távmunka
- Magyarországon ma még kiaknázatlan lehetőség a távmunka
- Távmunkaházak - lehetőség a vidéki foglalkoztatásban
- Milliárdos távmunka-serkentő programok indulnak
- Távmunkaházat adtak át Örkényben
- Távmunkaház: költséghatékonyság a vállalatoknak, foglalkoztatás a vidéknek
- Magyar Távmunka Szövetség - az idén is lesz szakmai műhely
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.