HOUG Sopronban
Az államigazgatási szekció célja, hogy bemutasson néhány, az elmúlt években Oracle-fejlesztőeszközökkel készített alkalmazást, illetve Oracle Applications-modulokra alapozott megoldást. Az Oracle-alkalmazáscsomag rugalmas felhasználhatóságáról, a rendszer államháztartási támogatásáról a Compaq Magyarország munkatársa beszél. Az Oracle alapú fejlesztések közül egy, a hatósági feladatok ellátását segítő megoldást mutat be az érdeklődőknek a Magyar Szabadalmi Hivatal képviselője. Mindezeken kívül a Miniszterelnöki Hivatalban működő iratkezelési-ügyviteli projekt szakmai részleteiből is ízelítőt kaphatnak a résztvevők.
A pénzügyi szekció számára rendelkezésre álló előadás-időkeretre azt jelentősen meghaladó számú felhasználói, partneri igény jelentkezett, hiszen a pénzügyi alkalmazási területen számos, megelégedettséggel övezett Oracle-rendszer működik. Végül is a nehéz kiválasztást követően két felhasználó és két partnercég tart a konferencián sokak számára hasznos előadást: a Postabank, a Kereskedelmi és Hitelbank, a KPMG és a Dorsum Kft.
Az üzleti intelligencia és adattárház szekciójában, ahogyan korábban is, most is a felhasználók számolnak be az utóbbi időszak fejlesztéseiről, illetve azok üzleti hasznosításának lehetőségeiről.
A telepítés, menedzselés és adminisztráció szekciója az adatbázisok üzemeltetésével kapcsolatos tapasztalatokat, illetve az új verziók által nyújtott újabb lehetőségeket igyekszik bemutatni. A szekcióba meghívott előadók napi szinten foglalkoznak az üzemeltetési feladatokkal, így gyakorlati ismereteik útmutatót adhatnak másoknak problémáik megoldásában. Ugyanakkor több előadás foglalkozik majd a legújabb szerverfunkciók bemutatásával is.
A telekommunikációs cégek életében a megbízható informatikai rendszerek üzemeltetése létfontosságú. A piaci kihívásoknak való megfelelés, a konkurenciával szembeni egészséges versenyelőny megteremtése ugyanakkor az információtechnológia újdonságai, jelen esetben a magas színvonalú e-business- és üzletiintelligencia-rendszerek alkalmazását teszik szükségessé. Ez a kettősség hatja át a telekommunikációs szekcióban felvonuló cégek informatikai stratégiáját, és talán éppen ez teszi érdekessé, tanulságossá mások számára is az elhangzó, tapasztalatokon alapuló előadásokat.
Az idei konferencián a Pannon GSM arról számol be, hogy számlázási rendszerüket miért migrálták MS SQL Serverről Oracle-re. Előadást hallhatunk a Westel 900 jóvoltából egy nagyméretű, nagy mennyiségű tranzakciót feldolgozó ügyfélszolgálati és számlázási rendszerről, valamint képet kaphatunk a nagy megbízhatóságot és óriási rendszereket támogató hardverháttérről, a speciális szaktudást igénylő rendszerintegrálásról a HP Magyarország előadójától. Egy speciális távközlési tesztelési rendszert mutat be az AllRound Kft. Nem a telekommunikációs szekcióban ugyan, de a konferencián megismerkedhetnek egy, a Matáv ügyfélszolgálatában sikerrel üzemelő rendszerrel is, amelyet a Keszthelyi Rt. munkatársai fejlesztettek ki.
A világgazdaságban forradalomszerű átcsoportosulás megy végbe az e-business jegyében. Ez a folyamat már érezteti hatását Magyarországon is. Ezt támasztják alá a fejlesztési szekcióban található előadások. Az esettanulmányok olyan alkalmazásokat mutatnak be, amelyek a vállalatok, kormányzati intézmények ügyvitelét elektronikus úton, internetes vagy intranetes környezetben segítik.
Az internet-intranet technológia, az új gazdaság szekció keretében olyan, már létrejött, az internettechnológia előnyeit tartalmazó és felvonultató megoldásokat mutatnak be a felhasználók és az Oracle-alapon fejlesztő cégek, amelyek az ületi élet különböző folyamataiban széles körben alkalmazottak.
Kapcsolódó cikkek
- Életvitelt segítő infokommunikációs technológiák
- microCAD'2008 a Miskolci Egyetemen
- A JD Edwards EnterpriseOne és az Oracle Transportation Management integrációja
- Kevéssé hatékony szolgáltatások veszélyeztetik az ügyfélkapcsolatokat
- Konferencia a mobilfizetésről áprilisban
- Mobilinternet: a lakosság 54 százaléka elérheti a széles sávot
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- IMA Konferencia a hálózati kommunikáció lehetőségeiről
- Korszerű Oracle-technológia támogatja a Vatera üzleti növekedését
- Összefoglaló az első Adobe webtechnológiai konferenciáról
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.