Halálra éheztette gyermekét egy internetfüggő koreai pár
A Yonhap dél-koreai állami hírügynökség közleménye szerint a 41 éves apa és a 25 éves anya csupán 12 óránként egyszer táplálta koraszülött gyermekét, akiről a boncolás után egyértelműen bebizonyosodott, hogy az alultápláltság miatt halt meg. A pár, azt követően, hogy mindketten elvesztették az állásukat, teljes egészében az internetezés rabjává vált. Fő szenvedélyük paradox, vagy inkább groteszk módon egy Anima nevű virtuális leánygyermek nevelése volt a Prius Online nevű internetes szerepjátékban. A játékban a játékosok azáltal, hogy kommunikálnak és más módokon érintkeznek a szóban forgó karakterrel, emlékeket és érzelmeket fejleszthetnek ki nála.
Az interneten elérhető virtuális világok rendkívül népszerűek az ázsiai országban: a Cyworld nevű fizetős megoldást például felmérések szerint a huszonéves generáció 90 százaléka használja. A valódi pénzért cserébe a felhasználó egy virtuális karaktert (avatar) kap, illetve egy szobát rendezhet be magának a kitalált világban, meg persze virtuálisan érintkezhet a többi karakterrel. A Cyworld népszerűségét és méretét jól érzékelteti, hogy a virtuális világot nagyjából 3000 szerver működteti.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Napi 80 sms-t küldenek a tini-lányok
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!