Sharp napelemgyár kezdi meg a működését Japánban
A vékonyfilmes napelemek szerkezetét az üvegszubsztrátumba ágyazott vékony szilíciumrétegek alkotják, így lehetővé vált a felhasznált szilícium mennyiségének jelentős csökkentése, amely így mindössze körülbelül egy százaléka a kristályos napelemben használt mennyiségnek. Az előállítási folyamat egyszerűbb, ezáltal a gyártás költsége is alacsonyabb, és éppen ezért a vékonyfilmes napelemek – ezen belül is főként a nagyméretű fotovoltaikus energiatermelő berendezések – iránti igény a világ minden tájáról jelentős.
A Sakaiban található vékonyfilmes napelemgyár mintaként szolgál majd a Sharp ezután építendő vékonyfilmes napelemgyárai számára. A Sharp a jövőben is tovább fejleszti szabadalmazott gyártási technológiáját és kamatoztatja a területen szerzett szakértelmét, hogy kielégíthesse a napelem cellák iránti világszerte egyre növekvő keresletet.
A Sakai vékonyfilmes napelemgyár néhány adata:
Cím: 1 Takumi -cho, Sakai -ku, Sakai város, Oszaka tartomány, Japán
Termelési kapacitás: 160 MW évente (kezdeti kapacitás)
Előállított termékek: Vékonyfilmes szilícium napelem cellák és modulok
Anyaüveg mérete: 1000x1400 mm
Kapcsolódó cikkek
- Sharp tévék RGBY technológiával, rekord alacsony fogyasztással
- Sharp 3D mobilkijelzők
- Sharp LCD tévék: új technológia, élethűbb szinek
- Sharp: öt új "3D ready" projektor
- RGBY, avagy a Sharp a negyedik alapszínt is hozzáadja LCD televízióihoz
- Sharp-Enel-STMicroelectronics napelemgyártó közös vállalat Olaszországban
- Sharp: új LED AQUOS LX tévék
- 8x-os Sharp lézercsip 100 GB-s Blu ray diszkekhez
- Sharp-Sony: vegyes vállalat nagyméretű LCD panelek és modulok gyártására és értékesítésére
- Teszt fázisban egy napelemes telephely-megoldás
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.