A világ legnagyobb rádióteleszkópját mutatták be Hollandiában
A LOFAR (Low Frequency Aray) rádióteleszkóp Az igen távoli égitestek felől fog jeleket alacsony, nem látható frekvenciatartományban - közölte a holland Astron rádiócsillagászati intézet szóvivője.
A teleszkóp 25 ezer antennából áll, ezek német, svéd, brit és francia állomásokon vannak szétszórva, vagyis a rendszer átmérője az ezer kilométert is eléri.
A LOFAR a német Max Planck Rádiócsillagászati Intézet szakértői szerint az ősrobbanás idejéből, valamint az azt követő egymilliárd évből való hidrogénfelhőkről derít fel jeleket, amelyeket majd a Hollandia északi részén működő Groningeni Egyetem dolgoz fel.
Kapcsolódó cikkek
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Masat-1 - Az első magyar műhold a Föld árnyékában halad pályája egy részén
- Az űr- és az autóipar eszközeinek tesztelésére is alkalmas a magyar laboratórium
- Távérzékelési központot nyit az ENSZ a gyöngyösi főiskolán
- Magyar diákok a YouTube Space Lab projekt 60-as döntőjében
- A YouTube-on jelentkezhetnek űrkísérletük tervével a diákok
- Vak fiatal a NASA űrtáborban
- Google Hold-verseny: a Puli is a csapatok között van
- Mobiltelefont állítanának Föld körüli pályára brit mérnökök
- Lola Hold-térképe
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.