75 éves a Fujitsu
Poros Gábor, a Fujitsu Technology Solutions Kft. ügyvezető igazgatója kijelentette, hogy a magyar vállalati felhasználók egyre inkább elismerik a Fujitsu új információtechnológiai megoldásainak előnyeit.
Ezt bizonyítja többek között, hogy hiteles partnerként tekintenek a Fujitsura olyan újszerű megoldások és szolgáltatási modellek kipróbálásában és bevezetésében, mint az infrastruktúrák és alkalmazások szolgáltatásként való igénybevétele – tágabb értelemben a felhő-alapú számítástechnika. Többek között ennek köszönhető, hogy a magyar leányvállalat is a piac növekedésénél nagyobb mértékben tudott nőni adatközponti infrastruktúrák területén.
Fujitsu történelem
A Fujitsu gyökerei 1923-ig nyúlnak vissza, amikor a Great Kanto nevű földrengés elpusztította Tokió és Yokohama infrastruktúrájának legnagyobb részét. A vállalat ekkor kapcsolódott be az újjáépítésbe. 1935-ben alapították meg a Fuji Tsushinki Manufacturing Corporation-t, amely később Fujitsu Limited néven folytatta működését.
A japán cég 1990-ben felvásárolta a brit International Computers Limited (ICL) 80%-át, 1990-ben pedig Fujitsu ICL teljes egészében a Fujitsu tulajdonába került. 2002-től csak a Fujitsu nevet viseli. 2008-ban megvette a Fujitsu Siemens Computers részvényeinek 50%-át, 2009 óta pedig a teljes irányítást átvéve Fujitsu Technology Solutions néven működik.
Az IT-alapú üzleti megoldások vezető globális szállítója a kezdetektől élen járt az azon innovációk és technológiai áttörések megvalósításában, amelyek az informatikát előre vitték. Ezek sorába tartoznak például a 30-as évek telefonközpontjai, a 70-es évek mainframe számítógépeinek és párhuzamos alkalmazásainak generációi és az olyan legújabb innovációk is, mint amilyenek a palm vein (a tenyér ereit azonosító rendszer hitelesítése, illetve a világ első 3D-s számítógépe).
A tokiói központból irányított Fujitsu Limited (TSE: 6702) ma a világ 70 országában 175 ezer alkalmazottjával a világ harmadik legnagyobb IT megoldás szállítója.
A Fujitsu főbb innovációi:
1935 – ‘Step-by-step’ automata telefon központ
1945 – A Fuji ‘Model-3’ telefon kifejlesztése
1954 – A ‘Facom-100’ mainframe számítógép
1974 – Az ‘ILC 2900’ sorozatú mainframe megjelenése
1979 – Az ‘ILC Distributed Array processzor’ megjelenése, a világ első párhuzamos rendszerű számítógépe
1980 – ‘Oays 100’: az első japán szövegszerkesztő
1989 – színes plazma kijelzők
2003 – Palm vein (tenyérereket azonosító rendszer)
2010 – a világ első 3D-s számítógépe
További információ a Fujitsu történetéről:
Fotók a Fujitsu innovációs termékeiről:
Kapcsolódó cikkek
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- Őrzi pozícióit a kkv-piacon a Magyar Telekom
- Másodszor is az "Év Üzleti Partnerének" választotta a Noreget az IBM
- SAP: 34%-os növekedés a hazai kisvállalati ERP szektorban- díjazott partnerek
- Fujitsu STYLISTIC M532 Android táblagép: munka és szórakozás
- Csökkentek a legnagyobb csehországi mobilszolgáltató bevételei tavaly
- Magyar Telekom: kisebb bevétel, veszteség 2011-ben
- Ötvenforintos osztalékot javasol a Magyar Telekom
- Javult a GTS távközlési szolgáltató eredménye tavaly
- Mobiltelefonos szolgáltatás cukorbetegek számára
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.