Átadták a zalaegerszegi infocentrumot
Átadták az 597 millió forintos európai uniós pályázati támogatással megvalósult infocentrumot pénteken Zalaegerszegen a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Kar Zalaegerszegi Intézetében.
Az infokummunikációs centrumot egy geotermikus energiát hasznosító, háromszintes, 1500 négyzetméter alapterületű, akadálymentesített épületben alakították ki. A földszinten intézeti könyvtár, webkabinet és kutatószobák, az emeleten tantermek találhatók. A tetőtérben rendezvényekre, tudományos tanácskozásra alkalmas konferenciaterem kapott helyet.
A tudáscentrumot a város valamennyi felsőoktatási intézményének hallgatói igénybe vehetik. A diákok gyakorlati képzése mellett az infócentrum színtere lehet a város tudományos életének, és szolgáltatást nyújt majd a kis- és középvállalkozói rétegnek is.
A 622 millió forintos beruházáshoz a megyei és a város önkormányzat 10-10 millió, a Budapesti Gazdasági Főiskola pedig 5 millió forint önrészt adott.
A megnyitón Manninger Jenő (Fidesz), a megyei közgyűlés elnöke azt emelte ki, hogy a megyei önkormányzatnak nem feladata ugyan a városban folyó felsőoktatás finanszírozása, de fontosnak tartják, hogy a kistelepüléseken élő fiatalok a közelben tanulhassanak, és a
munkába állásuknak is egyik legfontosabb feltétele a képzettség.
Gyimesi Endre, Zalaegerszeg fideszes polgármestere arról beszélt, hogy a felsőoktatás színvonalának emelése mellett a városnak is szüksége van egy korszerű tudáscentrumra, ahol a hagyományos szakkönyvtár éppúgy megtalálható, mint a legmodernebb informatikai eszközök.
Az infocentrum átadásakor Sándorné Kriszt Éva, a Budapesti Gazdasági Főiskola rektora és Ingrid Schwab-Matkovics, a Fachhochschule Burgenland rektora aláírta a magyar és az osztrák felsőoktatási intézmény közötti együttműködési megállapodást.
Az infocentrum vadonatúj épületében az első konferenciát szombaton rendezik meg, témája a zalai idegenforgalom és borászat kapcsolata.
Kapcsolódó cikkek
- Csúcsinformatika a budapesti Semmelweis Egyetemen
- Informatikai kutatóközpont létesült a Pannon Egyetemen
- Educatio: kétmilliárdos beruházással megújul a központi adminisztráció az oktatásban
- E-szavazás és országos dolgozattár a felsőoktatásban
- Új jegyzetelőszoftver joghallgatóknak
- Elkészült a zalaegerszegi infocentrum épülete
- E-business menedzsmentképzés a felsőoktatásban
- Megújul a felsőoktatási videokonferencia-infrastruktúra
- Felsőoktatási dialógus a Magyar Telekom kezdeményezésére
- A diákok több mint egyharmada e-felvételizett az idén
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.