Kipróbálható az Androidra szánt Opera böngésző
Az Opera Mobile 10.1 béta már nincs kötve az eddig egyedüli Opera szoftverként Androidra elérhető Opera Mini korlátaihoz. A gyakorlatilag a PC-kre szánt verzió tudását mobilra telepítő szoftverben azonban megtalálható az Opera Turbo üzemmód, ami a Mini változat kisebb adatmennyiséget igénylő képességét jeleníti meg a nagytestvérben. Természetesen az otthoni gép és a telefon közti könyvjelző-szinkronizálás sem jelent problémát az Opera Link segítségével, élhetünk a geolokációs képességekkel is, és a „Pinch to Zoom” funkcióval nem csak lépésekben, de folyamatosan is ráközelíthetünk a kívánt tartalmakra.
A nagy kérdés a hardveres gyorsítás, melynek sikere a béta verziók alapján még aligha ítélhető meg. Egészen pontosan az oldalak megjelenítéséről, a zoomolás gördülékenységéről, az oldalgörgetésről van szó. Ez korántsem apróság, hiszen alapvetően befolyásolja a felhasználói élményt, és így a szoftver sikerét is. Az Opera Mobile 10.1 béta 18 nyelven, melyek között a magyar sajnos nem található meg, próbálható ki az Android piactéren keresztül, vagy ha mobilunkkal meglátogatjuk az m.opera.com címet.
Kapcsolódó cikkek
- Különleges Opera Mini a Vodafone-nál - Nem csak okostelefonhoz!
- Közösségi funkciók és mobilfizetési megoldások az új Opera Mobile és Mini böngészőkben
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Már kapható az EVOLVE Sonix androidos riasztó
- Európába érkeznek a Panasonic okostelefonjai?
- A kétmillió CitroMail-es már okostelefonról is elérheti levelezőrendszerét
- Itt a Firefox első verziója Androidra!
- Legyen a zsebed a mobilod! – Játékos androidos alkalmazás
- Jelentős mértékben frissült a Skype
- Bwin pókeralkalmazás androidos telefonokról
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.