Magyar a HoloVizio szemüveg nélküli 3D mozirendszer
A magyar Holografika Kft. fejlesztette ki és szabadalmaztatta az új 3D megjelenítési technológiát, amit 2008-ban már közönség díjjal jutalmaztak az információs és kommunikációs technológiákat bemutató kiállításon (ICT), Lyonban. A Holografika Kft., Balogh Tibor, Gábor Dénes díjas mérnök-holográfus vezetésével immár egy évtizede folytat kutatásokat a mozgó, valódi térbeli 3D megjelenítés megteremtéséért. A fejlesztés eredményeképpen megszületett a világon egyedülálló holografikus 3D monitor, a HoloVízió. A technika csúcsát képező 3D kijelzők legújabb változata ismét nagyszámú, ezúttal 80 darab LG projektor felhasználásával jeleníti meg a szemüveg nélkül, több néző által is látható nagyméretű, vetített 3D-s képeket.
Az LG Electronics projektorának átdolgozásával kiépített HoloVizio 3D kijelzők több típusa készült már eddig a 45 colos kioszk mérettől, a közel 4 méteres képátlójú hologramernyős 3D mozi változatig. A HoloVizio 3D alakzatainak, képeinek megjelenítéséhez az LG HX300G mobil projektorából kialakított egységek vetítik a 3D képet. A könnyű és vékony projektor LED lámpái növelik a színtelítettséget és színmélységet, és a normál izzókhoz képest megnövelt élettartama (30 000 óra) szintén alkalmassá teszi a feladatra. A LED technológia 114%-os színlefedettséget biztosít így garantálja a szükséges színhű képminőséget, illetve kiküszöböli az elmosódottságot, ezzel élethű megjelenítést eredményez.
Egy 3D kép nagyságrendekkel több információt tartalmaz, mint egy sík kép. A HoloVízio-n megjelenő kép egyszerre tartalmazza szemléletes térbeli összefüggésekkel együtt mindazt az információt, amit eddig 60-80 2D képen jelenítettek meg. A 3D display technológia elsődleges felhasználásai közé tartoznak mindazok a területek, ahol a számítógép által előállított 3D adat már eleve rendelkezésre áll: az orvosi rendszerek mellett ilyen rendszerek például a tervezői (CAD), építészeti, tudományos tervezés és oktatás, molekuláris tervezés, geológiai kutatás, radar- és légirányítás rendszerek, 3D játékok, szimuláció és a virtuális valóság. Az említett professzionális felhasználásokon kívül ez a technológia lehet majd az elkövetkező évtized 3D mozi és TV technológiájának egyik fontos meghatározója is.
Kapcsolódó cikkek
- Az internet az orosz mozi halála
- Új LG CINEMA 3D Smart TV funkciók és kiegészítők
- Ingyenesen elérhetők lesznek a neten az 1920-s évek lengyel filmjei
- Anaglif 3D játék Sony PSP-n
- Dobozold be az iPhone-od!
- Élő tudósítás bárhonnan
- Elindult az interneten a világ egyik legnagyobb Super 8-as filmarchívuma
- Olcsó 3D monitor az Acertől
- Újabb dizájnos 3D monitor, ezúttal a Philips műhelyéből
- 3D videokamera 99 dollárért – Vivitar 790HD
Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kihirdették a Sony World Photography Awards 2025 nyerteseit
A Sony World Photography Awards bejelentette a 18. alkalommal megrendezett verseny győzteseit a londoni díjátadó gálán, ahol a szakma legnagyobbjai ünnepelték az idei nyerteseket és kiemelkedő munkáikat.
6 kreatív tipp a tavaszi fotók tökéletesítéséhez
A tavasz a megújulás időszaka, amikor a természet újjászületik, a fények szelídebbek lesznek, és minden tele van élettel. Ha szeretnéd egyedi módon megörökíteni ezt a gyönyörű évszakot, íme néhány fotózási tipp, amelyeket a HONOR neked válogatott össze:
Itt vannak a Sony fotópályázatának díjazottjai
A Sony World Photography Awards ma tette közzé a 2025-ös nyílt verseny 10 kategóriagyőztesét és a shortlistre került fotósokat. Az immár 18. alkalommal megrendezett verseny célja, hogy a pályázók egy különleges pillanatot örökítsenek meg fényképeiken, és ezzel egy szélesebb összefüggésre hívják fel a figyelmet. A résztvevőket arra kérték, hogy küldjék el 2024-ből a legjobb fotóikat. A nyertes és a shortlistes képek az elmúlt év leglenyűgözőbb fotói közé tartoznak.
Rendhagyó helyszínen ünnepeltek a természetfotózás mesterei
Az ország egyik legnagyobb természetfotós szervezete és a természetfotózás, valamint természetvédelem hazai szakemberei egy különleges helyszínen ünnepeltek. 2025. február 27-én este került megrendezésre a Varázslatos Magyarország 16. díjátadó ünnepsége és természetfotó kiállításának megnyitója a Fővárosi Állat- és Növénykert Biodómjában. Idén a magyar természetfotó nagydíját Potyó Imre vehette át.
Fotózás kompromisszumok nélkül
A Sony bemutatja az FE 400-800mm F6.3-8 G OSS objektívet (SEL400800G), amely az első 800 mm-es G Lens szupertelefotó-zoom objektívje. Az új Alpha objektív kimagasló felbontást nyújt az egész zoomtartományban, gyönyörű bokeh hatást biztosít, és gyors, pontos autofókusszal (AF) rendelkezik. Az objektív belső zoom mechanizmusa minimálisra csökkenti a súlypont változását, így biztosítva a stabil képkeretezést. Kompatibilis a külön megvásárolható 1,4-szeres és 2-szeres telekonverterrel, amelyekkel a gyújtótávolság akár 1600 mm-re is kiterjeszthető, így ideális madarak, vadon élő állatok, sportesemények, repülőgépek és tájképek fotózásához.