Januárban 1 millió 322 ezerre emelkedett a mobilinternet-előfizetők száma
Az idei év első hónapjában a tavaly év végi 1 millió 307 ezerről 1 millió 322 ezerre nőtt Magyarországon a mobilinternet-előfizetések száma, míg a teljes előfizetői táboron belül az aktív - a mobilinternet-szolgáltatást az utolsó három hónapban igénybe vevő - ügyfelek száma az előző havi 1 millió 3 ezerről januárban 1 millió 17 ezerre emelkedett, közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
A három mobilszolgáltató együttműködésén alapuló gyorsjelentés szerint az előfizetők a tavaly decemberi 1 millió 373 ezer után januárban 1 millió 377 ezer GB adatot töltöttek le és fel, az egy aktív ügyfélre jutó átlagos forgalom pedig az előző hónaphoz képest 1,35 GB-ra csökkent.
A forgalmazásban részt vevő aktív előfizetések alapján a T-Mobile részesedése 48,61 százalékról 48,87 százalékra emelkedett, a Vodafone részesedése 27,78 százalékról 27,56 százalékra, míg a Telenoré 23,61 százalékról 23,57 százalékra csökkent.
A gyorsjelentés alapján az összes előfizetőt tekintve a Vodafone piaci részesedése a decemberi 25,60 százalékról 25,45 százalékra, míg a Telenoré 26,62 százalékról 26,48 százalékra csökkent, a T-Mobilé pedig 47,78 százalékról 48,07 százalékra emelkedett.
Januárban az adatforgalom alapján a Telenor piaci részesedése az egy hónappal korábbi 29,91 százalékról 30,52 százalékra, a Vodafoné pedig 27,01 százalékról 27,32 százalékra nőtt, eközben a T-Mobilé 43,08 százalékról 42,16 százalékra csökkent.
Az év első hónapjában az egy előfizetőre jutó adatforgalom a Telenor esetében 1,73 GB-ról 1,75 GB-ra, a Vodafonnál pedig 1,33 GB-ról 1,34 GB-ra nőtt, míg a T-Mobile-nál 1,21 GB-ról 1,17 GB-ra csökkent.
A vizsgált hónapban a T-Mobile ügyfelei az előző havi 592 ezer után 580 ezer GB adatot forgalmaztak, a Telenor ügyfeleinek forgalma 411 ezer GB-ról 420 ezer GB-ra nőtt, míg a Vodafone ügyfelek az előző havi 371 ezer után januárban 376 ezer GB adatot töltöttek le és -fel.
Az NMHH által havonta publikált jelentés képet ad a három szolgáltató mobilinternet-lefedettségéről is, százalékosan, valamint térképeken bemutatva a kül- és beltéri lefedettséget. A szolgáltatók általános szerződési feltételeiben (ÁSzF) szereplő eltérő garantált le- és feltöltési sebességek alapján készült lefedettségi térképek az NMHH honlapján érhetőek el.
Kapcsolódó cikkek
- Fellegi Tamás a Vodafone Magyarország és a Huawei közös beruházásának hasznosságáról
- Tesco-gazdaságos TV2-net a Vodafone-tól
- A mobilon más a játék(os), mint a PC-n
- Huawei ösztöndíj két magyar egyetem hallgatóinak
- Táblagépen jobb, ha mozog, mobilon jobb, ha nyugalomban van
- Hitelkártya helyett elég lesz a mobiltelefon
- A mobil nem okoz agyrákot
- 60 ezer feletti látogatószámmal zárt a Mobile World Congress
- Napfénnyel tölthető androidos mobil
- MWC érdekesség: 4 billentyű is elég a Biblia begépeléséhez?
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.