Robotkígyó segíti a mentést Japánban
Az Active Scope kamera egy 8 méter hosszú radarszál, egy speciális szervomotor rendszerrel felszerelve, mely segítségével 7 centimétert tesz meg másodpercenként. A kamerát a 2007-ben összedőlt jacksonville-i Berkman Plaza parkolóházában használták, ahol a romok közé hatolva képeket készített a mentésben résztvevők segítésére.
Tadokoro és kollégái Texasban voltak, amikor a földrengés bekövetkezett, de a hír hallatán azonnal visszatértek hazájukba.
Eiji Koyanagi, a Chiba Institute of Technology’s Future Robotics kutatója kifejlesztett egy Quince nevű robotot, melyet katasztrófák utáni veszélyes területek felderítésére vethetnek be. A Quince kémiai, biológiai, radiológiai vagy nukleáris veszélyeket érzékel a nehezen vagy egyáltalán nem megközelíthető, veszélyes területekről. A roboton lévő kamera felvételt készít a mentéshez.
Kapcsolódó cikkek
- Japán tudósok megcsinálták az Avatar-robotot
- Gyíkok és robotok
- SAP: vecsési gyermekek robotlegókkal
- A szegedi műbogár, a Katica a londoni RobotvilleEU kiállításon
- A világ legvékonyabb okostelefonja – Fujitsu Arrows F-07D [Videó]
- Gekkó ihlette robotot fejlesztettek ki
- Sharp Aquos 104SH - Az első Android 4.0 alapú mobil?
- Strapabíró táblagépet mutatott be az ASUS
- Sztároktatók a Stanford Egyetemen - Virtuális, mesterséges, mégis 58 ezren akarják
- Evolta – az Ironrobot
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.