Száll a robotmadár
A madarak repülése mindig is érdekelte az embert. A német központú Festo által készített SmartBird egy újabb lépés a titok megismerésében. A robotmadár olyan, mint egy igazi sirály, éppúgy repül, automatikusan leszáll, a tájékozódáshoz forgatja a fejét.
A karbonszálakból és poliuretán habból épített test kevesebb, mint fél kiló, és a szárnyszélessége 2 méter. A struktúrája hasonlít a Leonardo da Vinci által tervezett repülő szerkezetekhez, de található benne négy szervo-meghajtó, mikrokontroller, és egy lítium elem, amiről Leonardo még álmodni sem mert. A szárnyakat egy külső rotor motor mozgatja, a szárnyak állásáról egy érzékelő továbbítja az adatokat rádiójelek segítségével az irányítónak.
A SmartBird a Bionic Learning Network program része, amelynek célja, hogy a természet által inspirált fejlesztéseket alkalmazzák a technológiában. A robot sirály a Falco reptéri robotragadozó tökéletesített változata.
A Festo már több természet által inspirált robotot fejlesztett, a Bionic Handling Assistant robotkart például az elefánt ormányáról mintázták.
Kapcsolódó cikkek
- Japán tudósok megcsinálták az Avatar-robotot
- Gyíkok és robotok
- SAP: vecsési gyermekek robotlegókkal
- A szegedi műbogár, a Katica a londoni RobotvilleEU kiállításon
- Gekkó ihlette robotot fejlesztettek ki
- Sztároktatók a Stanford Egyetemen - Virtuális, mesterséges, mégis 58 ezren akarják
- Evolta – az Ironrobot
- A robot ellensége: az érzékelés - A kutatók alapvető akadályokba ütköznek
- Robot Film Fesztivál
- Saját nyelvet használó robotok
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.