Továbbfejlesztett felhőfelügyelet a Novelltől
A Novell felhőfelügyeleti megoldása jelentős fejlesztéseken esett át. A Novell Cloud Manager szabadságot és rugalmasságot biztosít felhasználóinak azok saját, az összes fontosabb hypervisort, operációs rendszert és hardverplatformot támogató hálózati felhőinek létrehozásában és kezelésében. A Novell Cloud Manager legfrissebb kiadása a korábbiaknál hatékonyabban és egyszerűbben képes a fizikai és virtuális infrastruktúrák felhőbe helyezésére, így gyorsítva fel az áttérést a vállalati felhők használatára. Az aktuális kiadás mindezek mellett még egy új iPhone-klienst is tartalmaz.
A Novell Cloud Managernél ugyanazt a könnyen kezelhető felhasználói felületet használja az összes érdekelt (üzleti egységek vezetői, üzemeltetők és az informatikai vezetés) az informatikai szolgáltatások igényléséhez, jóváhagyásához és felügyeletéhez, valamint a szükséges jelentések készítéséhez. Az alkalmazás képes az igények alapján kiosztani az informatikai szolgáltatásokat, és az így elérhető szolgáltatások használata a biztonság és megfelelőség érdekében szervezeti jóváhagyáshoz köthető. A Novell Cloud Manager felhasználói a nyilvános felhők biztonsági és megfelelőségi kockázatai nélkül élvezhetik a felhő-technológiára épülő számítástechnikai megoldások rugalmasságát és az általuk elérhető költségmegtakarítást.
A már említett szolgáltatásokon, vagyis az iparág fontosabb hypervisorainak és operációs rendszereinek támogatásán, az automatizálható informatikai szolgáltatás-kiosztáson és a kategória legjobb üzleti szolgáltatásfelügyeleti termékeivel való együttműködésen túl a Novell Cloud Manager a következőket nyújtja:
Az infrastruktúra jobb kihasználása – A Novell Cloud Manager az első teljes körű felhőfelügyeleti megoldás, amely lehetővé teszi a meglévő virtualizációs eszközök, illetve az ezeken futó vendégrendszerek beépítését a saját hálózati felhőbe, így azok újonnan létrehozott informatikai szolgáltatásként lesznek elérhetők.
Új iPhone-kliens – Egy natív iPhone-alkalmazás segítségével a felhasználók bárhonnan, bármikor hozzáférhetnek a Novell Cloud Manager konzoljához, ezáltal mobil eszközről is elérhetik a felhasználói jogosultságuknak megfelelő nézeteket és funkciókat.
Egyszerűbb teljesítményszabályzás – Rugalmassá vált a terheléselosztás, amely által megvalósíthatók a menet közbeni változtatások. Az üzemeltetők újabb erőforrások hozzáadásával növelhetik az erre rászoruló folyamatok teljesítményét, a felesleges erőforrások elvonásával pedig csökkenthető a felesleges, már szükségtelen teljesítményt „elfüstölő” szolgáltatások és egyéb funkciók fenntartási költsége.
Több pénznem használata – A Novell Cloud Manager felhasználói saját helyi pénznemüket használhatják, bárhol is legyenek a világon.
Kapcsolódó cikkek
- Fejlessz Androidra!
- Ingyenes Novell naplókezelő
- System Center 2012: Privát felhőalapú rendszerek a Microsofttól
- SAP alkalmazásokhoz optimalizált Linux platform a Novelltől
- Nagy teljesítményű hozzáférés multimédiás tartalmakhoz és felhőalkalmazásokhoz bárhol és bármikor
- Az openSUSE 11.4 már elérhető a LibreOffice első stabil kiadásával
- IT-piaci trendek, ahogy a Noreg látja: hiteles dokumentumok, e-számlázás, felhő alapú informatika
- Egyre több a nyílt forráskódban fejlesztett szoftver az EU tagországok közigazgatásában
- Nyílt rendszerű szoftverek az Országos Vérellátó Szolgálatnál
- A Watson ereiben "Linux vér" folyt
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.