Konferencia az internet jövőjéről
"Future Internet Week" címmel a magyar EU-elnökség kutatás-fejlesztés programja keretében rendeznek konferenciát május 16-19. között a magyar fővárosban, a rendezvény célja a kommunikációs-információs technológia uniós projektjeinek és pályázatainak a bemutatása, de szó esik majd a finanszírozásról is.
Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten elmondta, hogy a szlovén elnökség alatt, 2008-ban született a Bledi Deklaráció, amely létrehozta a Future Internetet, ezt követően minden elnökség alatt volt és lesz konferencia az internet jövőjéről.
Az EU a 2007 és 213 között 9,1 milliárd eurót biztosít az információs és kommunikációs technológia (IKT) fejlesztésére. Az internet technológia és ipar 2009-ben 122 milliárd euró árbevételt ért el az unióban, ez a teljes IKT bevétel 23 százalékát tette ki. Az arány 2014-re már 31 százalék lesz.
Az IKT és ezen belül az internet fejlesztések hagyományos banki kockázattal nem finanszírozhatók, ezért kerül előtérbe a kockázati tőke, amelynek lassan kialakul a határokon átnyúló európai változata is - emelte ki az államtitkár. Bemutatott egy, az Egyesült Államokból indult finanszírozást, amely gyökeret eresztett az EU-ban is: a modellben minden intézmény - például a hadügy- és az egészségügyi minisztérium - a közbeszerzésen elköltendő közpénz 1,2százalékát köteles elkülöníteni, és abból pályázatokat kiírni innovációra. A pályázatok olyan innovációkra szólnak, amelyekre az adott intézménynek szüksége van, így ha megszületik az új termék, vagy technológia, annak egyúttal piaca is van.
Az USA-ban évi 2 milliárd dollár az elkülönített keret, az EU 15 millió eurót szánt a mintaprojektre.
A Future Internet Week programját ismertetve Sallai Gyula a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület elnöke a fejlesztéssel foglalkozó két nap előadásait és szekció üléseit emelte ki. Előadás hangzik el egyebek mellett az intelligens városról és a társadalmi hálózatokról is, a 12 szekcióülés között pedig lesz, amelyik az internet biztonsággal és használhatósággal, a tartalommal, illetve az interaktív médiával foglalkozik.
Az első napi rendezvények ingyenesek, ám a regisztráció ezekre már betelt.
Kapcsolódó cikkek
- Több, mint 160 előadó a jövő heti Média Hungaryn
- Az infrastuktúra biztonsága szoros összefüggésben van az Unió versenyképességével
- Microsoft újdonságok a MIX11 fejlesztői konferencián: IE10, Kinect SDK, Phone 7, Silverligh 5, Azure...
- Mobilalkalmazások a vállalatoknál
- Business and Technology 2011 infokommunikációs konferencia Siófokon
- A Fujitsu műszaki igazgatója is előad a Simonyi Konferencián
- Nagynevű konferencia nagynevű előadókkal
- Zero-day törések az idei Ethical Hacking konferencián
- Távközlési miniszteri konferencia a kritikus információs infrastruktúrák védelméről
- Hungarológiai és információtechnológiai konferencia a Balassi intézetben
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.