Háromnapos konferencia a digitális földfelszíni TV műsorszórásról és a felszabaduló frekvenciákról
2011. május 2-4 között a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Nemzetközi Távközlési Szervezet (ITU) közös szervezésében a győri Széchenyi István Egyetemen nemzetközi távközlési konferenciát tartanak. Az ITU kezdeményezésére a résztvevők a digitális földfelszíni TV műsorszórásról és a a földi adások digitálisra való átállása során felszabaduló frekvenciákról (digital dividend) tanácskoznak a közép- és kelet-európai térségre vonatkozóan.
A szeminárium kiváló alkalmat nyújt arra, hogy magas szintű szakmai párbeszédet folytassanak a térség országai a digitális átállás helyzetéről, problémáiról, az egyes országok tapasztalatairól. A jelenlévők áttekintik a legfontosabb műszaki, szabályozási és gazdasági aspektusait az eddigi folyamatoknak. A téma fontosságát mutatja, hogy az Európai Bizottság a mobil szélessávú igények gyorsütemű növekedése miatt azt a célt tűzte ki, hogy a felszabaduló frekvenciákat (digital dividend) 2013. január 1-től szélessávú mobil szolgáltatások számára nyitja meg.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság nevében Mátrai Gábor alelnök köszöntötte a konferenciát. A szemináriumon az ITU, az Európai Unió, a GSM Szövetség (GSMA), az Európai Műsorszóró Egyesület (EBU), valamint a környező országok távközlési minisztériumainak, illetve hatóságainak képviselői vesznek részt és tartanak tájékoztatót. A rendezvény résztvevői eszmecserét folytatnak az ITU munkájáról illetve a WRC-12 Rádiótávközlési Világértekezletre történő felkészülés helyzetéről.
Kapcsolódó cikkek
- Két szakmai konferencia a héten: Média Hungary, majd Elektronikus Kereskedelem
- Informatikai konferencia a Kaposvári Egyetemen
- Konferencia az internet jövőjéről
- Több, mint 160 előadó a jövő heti Média Hungaryn
- Az infrastuktúra biztonsága szoros összefüggésben van az Unió versenyképességével
- Microsoft újdonságok a MIX11 fejlesztői konferencián: IE10, Kinect SDK, Phone 7, Silverligh 5, Azure...
- Mobilalkalmazások a vállalatoknál
- Business and Technology 2011 infokommunikációs konferencia Siófokon
- A Fujitsu műszaki igazgatója is előad a Simonyi Konferencián
- Nagynevű konferencia nagynevű előadókkal
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.