E-mailezés okosabban
A http://www.BusinessofYourBrain.com címről letölthető Microsoft Windows alkalmazás biztonságosan dolgozza fel a felhasználó Microsoft Outlook postafiókjának adatait. Interaktív vizuális felületén megmutatja a napi, a heti és a havi tevékenységeket, a hozzájuk kapcsolódó embereket, eseményeket és szószedeteket, amelyek megtöltik a postaládákat.
Az alkalmazás működtetésével az alábbi információkat lehet könnyen lekövetni:
- Meeting-haver: Kivel van a legtöbb közös értekezlet?
- A legnagyobb pánikkeltő: Ki küldi a legtöbb „sürgõs” jelzésû levelet?
- Figyelemrabló: Melyek a legújabb hívószavak a levelek témamegjelöléseiben?
- Szószátyár, vagy köszi-köszi: Kik azok, akik hosszú leveleket írnak, illetve kik duzzasztják a legtöbb „köszönöm” tartalmú válaszlevéllel a postafiókokat?
- Kukázható: Kitől szeretne leginkább gyorsan megszabadulni a postafiók tulajdonosa a törölt levelek alapján?
Kapcsolódó cikkek
- Olvassuk az online hírleveleket
- A Yahoo Mail postafiókjai nem elérhetők
- Átalakulóban az elektronikus levelezés
- Érkezik a 3D-s virtuális ügyfélszolgálat
- A Wallitrade forgalmazza a Xerox szélesformátumú berendezéseit
- A Xerox idén is ott van a világ legetikusabb cégei közt
- Árnyaltabb fogalmazásra késztet az érzelmitartalom-ellenőrző - és még fizet is érte
- Újabb akvizíció a Xerox-nál
- A közösségi oldalak mellett még mindig az e-mail a legjelentősebb kommunikációs csatorna
- Képelemzési eljárást fejleszt a Xerox egy magyar kutató közreműködésével
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.