ECDL képző- és vizsgaközpont alakult a bicskei menekülttáborban
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) és a Migrants Help Magyarország Egyesület (MIGHELP) között fennálló együttműködés eredményeként 2011. május 12-én akkreditált ECDL központ alakult a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Bicskei Menekülteket Befogadó Állomásán. Az Európai Számítógép-használói Jogosítvány (ECDL) megszerzését célzó képzés és vizsgáztatás angol nyelven zajlik, hazánkban menedékjogot nyert külföldiek számára.
A történet úgy indult, hogy a hazai menekülttáborokból kikerültek egy csoportja, valamennyien afrikaiak, nemrégiben ECDL bizonyítványt szerzett egy budapesti vizsgaközpontnál. A kérdésre, hogy hogyan szánták el magukat erre, egyikük Mahatma Gandhi híres mondását idézte: „Be the change you want to see” – azaz: „Légy a változás, amit látni akarsz.”
Ugyanez a sierra-leonei fiatalember, James Peter azóta létrehozta a Migrants Help Magyarország Egyesületet (MIGHELP), amelyet az NJSZT annak megalakulása óta együttműködési megállapodás keretében támogat. Ennek legújabb eredménye, hogy 2011. május 12-én akkreditált ECDL vizsgaközpont alakult bicskei menekülttáborban.
Az első tanfolyam már korábban, idén márciusban elindult, mostantól azonban hivatalos vizsga is tehető helyben. A résztvevők a bicskei tábor lakói, akik beszélik az angol nyelvet és kellően elszántak a tanulásra.
Az órákat és a vizsgákat önkéntes tanár, illetve akkreditált ECDL vizsgabiztos tartja, angolul. Az olaszországi WebScience tananyagfejlesztő cég ingyenes, angol nyelvű ECDL oktatócsomagokkal járul hozzá a projekt sikeréhez.
Az NJSZT, mint az ECDL program magyar nemzeti irodája, évente több százezer forinttal támogatja a menekültek digitális írástudóvá válását: az ECDL központot ingyenesen akkreditálta, működteti, szakmai segítséget nyújt; évente 20 menekült ember számára pedig ingyenesen biztosítja a vizsgákhoz szükséges vizsgakártyát is.
A Bicskei Menekülteket Befogadó Állomás biztosítja a tantermet, a MIGHELP pedig – adományok révén- a számítógépeket, internetet és egyéb eszközöket.
Kapcsolódó cikkek
- NJSZT: számítógépek a vakok és gyengénlátók számára
- A VirusBuster védi az ECDL-vizsgaközpontokat
- Az alapvető számítástechnikai ismeretek terjedését segíti a Neumann Társaság és a Cisco Hálózati Akadémia Program
- 4. Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia
- NJSZT: Csatlakozás az EB információs társadalmat építő menetrendjéhez
- Konferencia a látássérültek ECDL oktatásáért
- Fontos együttműködések aláírása az ECDL vizsgaközpontok XII. Országos Fórumán
- Digitális esélyegyenlőség: hány hét van még hátra?
- Ki lesz az év informatikai újságírója?
- Digitális esélyegyenlőség: Hol áll Magyarország? Mit tettünk eddig és merre tartunk?
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.