Kovács Attila díjat kapnak ősszel a legjobb informatikai újságírók
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT), az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és az Informatika a Társadalomért Egyesület (Infotér) az idén közösen hirdeti meg "Az év informatikai újságírója" díjat, amelyet a Prím Online közelmúltban elhunyt kiváló hírszerkesztőjéről, Kovács Attiláról neveztek el.
A három szakmai szervezet a Kovács Attila-díjjal az idén olyan újságírót kíván elismerni, aki 2010-ben és 2011-ben írott cikkeivel sokat tett az infokommunikáció népszerűsítéséért, átfogó képet adott az információs társadalom életminőséget javító képességeiről, adottságairól, felhívta a figyelmet az új lehetőségekkel járó, új típusú veszélyekre, illetve beszámolt a modern infokommunikáció mindennapi életre gyakorolt hatásairól. A díjra jelöltek között szerepelhetnek a nyomtatott, az online és az elektronikus (TV, rádió) média képviselői, így akár bloggerek is. A kiírók 2011. szeptember 30-ig várják a jelöléseket a díjra az NJSZT honlapján. A szakmai szervezetek mellett várják az olvasók, az újságíró kollégák, köztük a korábbi díjazottak jelöléseit is.
A legjobb IT-újságírókat 2005. óta díjazzák, korábban Dojcsák Dániel (SG.hu), Hirschler Richard (HVG Háló), Kovács Olivér (Klubrádió), Simon S. András (Figyelő), Fülöp Hajnalka (Népszabadság), Sági Gyöngyi (Világgazdaság), Sziebig Andrea (IT-Business), Dezső András (hvg.hu), Mallász Judit (IT Business), Gerényi Gábor (Index), Vértes János Andor (prim.hu), Bodnár Ádám (hwsw.hu) és Mester Sándor részesültek ebben az elismerésben. Alföldi István már Kovács Attila halálát követő napokban felvetette azt az ötletet, hogy ez a díj a jövőben viselje a kiváló hírszerkesztő nevét, s ez a hír - afféle "kovácsattilás" friss hírként, még meg nem erősítve, de mindenki mást megelőzve - el is hangzott Attila búcsuztatásakor a Farkasréti temetőben tavaly novemberben. A hír most nyert megerősítést: 2011-től az informatikai újságírói díj - amelyet immár három szakmai szervezet hirdet meg - Kovács Attila nevét viseli.
Kovács Attila először vívóként ért el világhírnevet, majd - szinte teljesen újrakezdve életét - a 80-as évek elején informatikai újságíró lett a Számítástechnika című havilapnál. A lappal együtt az 1986-ban megalakult Computerworld Informatika Kft-hez került, ahol a hírlevél műfaj magyarországi meghonosítását kapta feladatul. Alapító tagja a Prím Kiadónak, szerkesztette és kiadta a nyílt rendszerekkel foglalkozó OpenX hírlevelet és a telekommunikációról szóló TávLapot. Ezt követően a Monitor hetilap főmunkatársa lett, 1996. óta pedig a Prím Online hírportál vezető szerkesztője, újságírója volt.
A Kovács Attila díj odaítéléséről hét főből álló bíráló bizottság dönt, amely a kiírók képviselőiből, valamint kommunikációs szakemberekből áll:
Bőgel György, professzor – CEU Business School (a bizottság elnöke)
Lenhardt Anita, ügyvezető partner – LWp Kommunikáció
Mester Sándor – Infotér Egyesület, elnökségi tag
Miltényi Gábor, főmunkatárs – NJSZT
Papp Péter, alelnök – IVSZ
Dr. Rétfalvi Györgyi, főiskolai tanár – BKF, Kommunikációtudományi Intézet
Sali Róbert MBA, informatikus
A Kovács Attila díjat 2011. november 24-én, az V. Digitális Esélyegyenlőség Konferencián adják át az elmúlt év legjobb informatikai újságíróinak.
Kapcsolódó cikkek
- Adatközpont-iparági fogalomtárat készített az IVSZ
- Adatközpont-iparági fogalomtárat készített az IVSZ
- Több mint félszáz cég és új innováció az Invitel pályázatán
- Több mint félszáz cég és új innováció az Invitel pályázatán
- Észrevétlen biztonság
- Észrevétlen biztonság
- Az ACTA széleskörű társadalmi egyeztetését szorgalmazza az IVSZ
- Az ACTA széleskörű társadalmi egyeztetését szorgalmazza az IVSZ
- Négy iF Design díj a Sony Ericsson telefonjainak
- Négy iF Design díj a Sony Ericsson telefonjainak
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.