Uniós támogatás jár a híres magyar kreativitásért
Augusztus 1-től uniós támogatás jár a híres magyar kreativitásért és találékonyságért. A piacon is működőképes magyar „találmányokra”, de akár termékfejlesztésre, a termékportfolió bővítésére, új termékváltozatok létrehozására, a vevők igényeit kielégítő újításokra is pályázathatnak a hazai vállalkozások – hívja fel a figyelmet az M27 ABSOLVO finanszírozási, pályázati és exporttanácsadó. Az akár 75%-os intenzitású pályázat projektenként 500 millió forintos támogatást is jelenthet egy-egy piacképes ötlet megvalósításához.
Az Új Széchenyi Terv legújabb pályázata, a Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatására kiírt GOP 1.1.1 olyan projektekhez nyújt támogatást, amelyek szellemi hozzáadott értéket tartalmazó új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák kifejlesztését kívánják megvalósítani. A pályázatra elsősorban agrár-, műszaki-, orvosi- vagy természettudományi szakterületen tervezett projektet várnak. Fontos, hogy a beruházás K+F munkahely teremetéssel valósuljon meg. Az M27 ABSOLVO finanszírozási, pályázati és exporttanácsadó főként élelmiszeripari, gyógyszergyártó, zöld energia, területén, IT-szektorban tevékenykedő, hulladékgazdálkodást, szennyvízkezelést végző kis és nagyvállalatoknak, kutatóközpontoknak és egyetemeknek ajánlja ötleteik megvalósításához ezt a pályázati lehetőséget. Bátran pályázhatnak egy jó termékfejlesztéssel, termékportfólió bővítésével, új termékváltozatok létrehozásával, meglévő piaci problémákra adott válaszokkal, vevői igényeket kielégítő, találó megoldásokkal. Egy jól sikerült fejlesztéssel pedig a külpiaci megjelenés lehet a következő lépés, amelyhez az M27 ABSOLVO finanszírozási, pályázati és exporttanácsadó nyújt szakmai támogatást.
A pályázatot 2011. augusztus 1. és december 31. között lehet benyújtani. A támogatás vissza nem térítendő, minimum 40 millió Ft, maximum 500 millió forint. Felhasználható alapkutatásra, ipari kutatásra illetve kísérleti fejlesztésre. A támogatás mértéke az összes elszámolható költség maximum 65%-a, konzorcium esetében maximum 75%-a. A pályázóknak legalább a projekt összköltségének 10%-át saját erőből kell fedezni, és legfeljebb 25% előleg igényelhető.
A pályázat pontos leírása itt található.
Kapcsolódó cikkek
- Kilenc milliárd fenntarthatóságra
- NFM: a kkv-kat segítő informatikai pályázatokat hirdettek meg
- Lehet nevezni a Sony World Photography Awards 2012-re
- Városom a XXI. században: fotópályázat a Vidanettől
- Bírósági számítógépekre pályáztat az OIT
- Árverésen értékesítik a 900-as sávot
- Félszáznál több frekvenciát pályáztat meg idén a Médiatanács
- Uniós Techshow a Millenáris Parkban: új Neumannok kerestetnek
- Egyedülálló hazai fejlesztések az InnoMax Díjon
- Támogatói program: számítógépre pályázhatnak rászoruló fiatalok
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.