Már elérhető a Symbian Anna szoftverfrissítés
A Symbian Anna főbb jellemzői:
Felhasználói felület: a Symbian Anna új külsőt és friss életérzést ad a Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 és Nokia E7 okostelefonoknak, illetve sokrétűen fokozza azok használhatóságát. Az érintőképernyő használata jelentősen egyszerűsödött az osztott képernyős kezelőfelületnek köszönhetően, mely lehetővé teszi az e-mailek, üzenetek, weblapok, névjegyzékek figyelemmel követését miközben a felhasználó virtuális QWERTZ billentyűzetét használja, mely már álló módban is elérhető.
Térképek és navigáció: Symbian Anna új keresőfunkciókkal látja el a Nokia Térképeket, új tömegközlekedési útvonalakat is felkínál és lehetővé teszi a csatlakozást különböző közösségi oldalakhoz, mint a Facebook, Twitter, vagy Foursquare.
Böngészés: a webböngészés gyorsabb és egyszerűbb, a kívánt weblapok betöltési sebessége gyorsabb, így a felhasználó könnyebben eléri az általa kedvelt oldalakat.
Üzleti felhasználóknak: a Symbian Anna igazi vállalati szintű biztonsági megoldásokat kínál a Nokia okostelefonokon lévő gyorsított kódolási eljárásoknak köszönhetően. A Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 vagy a Nokia E7 készülékek üzleti felhasználói könnyedén és biztonságosan csatlakozhatnak a vállalati belső hálózatra IPSEC és SSL VPN csatornákon keresztül.
Near Field Communications (NFC, kis hatótávolságú kommunikáció) technológia: a Symbian Anna szoftver frissítése szintén aktiválja a Nokia C7 készülék NFC funkcióját is. Ennek köszönhetően lehetővé válik a fotók, videók, névjegyzékek összegyűjtése és megosztása, valamint a közös játék is az egymáshoz érintett mobiltelefonok között. Továbbá könnyedén kivitelezhető a készülékek párosítása NFC-vel rendelkező más Nokia és egyéb eszközökkel, valamint az NFC-tag leolvasásával további lehetőségek válnak elérhetővé a felhasználó számára.
Kapcsolódó cikkek
- Nokia 803: a multimédiás szörnyeteg
- 1,4GHz-es processzorral érkezhet az utolsó Symbian-os mobil – Nokia 801
- Nokia Oro, N9 és 700 a Vodafone kínálatában
- Új Symbian változatok jövőre - Carla és Donna
- Symbian Belle mobil microSIM foglalattal – Nokia 603
- Nokia E6-00 teszt
- Microsoft üzleti alkalmazások a Symbian Belle okostelefonokhoz
- Kicsi a Nokia 700, de ...
- Kajak-Kenu VB alkalmazás az Ovi Áruházból
- Mobil platform: az elmúlt negyedévben tovább erősítette első helyét az Android
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.