Új Oracle szerverek SPARC processzorokkal
Az Oracle bevezette a hibatűrő szerverek új generációját, amelyek a szintén most bejelentett SPARC T4 processzorokon alapulnak. Az új CPU lapka integrált hálózati funkciókat és a titkosítást gyorsító áramköröket is tartalmaz. A vállalat bevezette még az új „SuperCluster” rendszereket, amelyek vezető teljesítményt kínálnak és a kritikus alkalmazásokat támogató képességeket tartalmaznak.
A Sun/Oracle SPARC T4 processzor 8 SPARC V9 magot (egy-egy mag 8-szálat kezel), magonként 128 KB (összesen 1 MB) L2 gyorsító-tárat, 4 MB osztott L3 gyorsító-tárat, integrált kétcsatornás memóriavezérlőt (maximum 16 DIMM-et és 256 GB 1066 MHz-es PC3-8500 memóriát támogat), két többszálú integrált 10 GbE kaput, két PCI Express 2.0 x8 kaput és titkosítás-utasításokat gyorsító egységet tartalmaz.
A SPARC T4 processzor mag szállítószalagját úgy tervezték, hogy automatikusan támogassa a kapcsolást az egyes szálak között, amikor egy szál aktív és automatikusan kezeli a mag erőforrásait a kijelölt szál végrehajtásához. Egy szál gyorsabb feldolgozásával a SPARC T4 lehetővé teszi az alkalmazások betöltését rövidebb idő alatt és a gyors kötegelt feldolgozást, amikor nagy teljesítményre van szükség.
Az új generációs SPARC T4 kapkák 2,85 GHz-es, illetve 3,00 GHz-es órajellel működnek és maximális hőtermelésük 240 W (TDP). A TSMC által, 40 nm-es technológiával gyártott SPARC T4 lapka területe 403 mm2, míg egy mag helyfoglalása a lapkán mindössze 15,4 mm2.
Az Oracle most öt T4 processzorokon alapuló rendszert – SPARC T4-1 (1 csatlakozóaljzat, 2U magas rack-fiók), SPARC T4-1B (1 csatlakozóaljzat, 1U magas rack-fiók), SPARC T4-2 (2 csatlakozóaljzat, 3U magas rack fiók), SPARC T4-4 (4 csatlakozóaljzat, 5U magas rack fiók) és SPARC SuperCluster T4-4 – vezetett be.
Az Oracle mérései szerint a SPARC T4 rendszerek olyan nagy teljesítményt szállítanak, amely túlmegy az IBM Power7 és HP Itanium alapú szerverek teljesítményén. A SPARC T4-4 rendszer 2,4x gyorsabb mint bármelyik IBM szerver. Java alkalmazások futtatása esetén az Oracle masina csatlakozóaljzatonként 20%-kal nagyobb teljesítményre képes a teljes konfiguráción ketresztül mint az IBM rendszer. A 16 Itanium processzoros HP Superdome 2 rendszernél csatlakozóaljzatonként 5,7x nagyobb teljesítményt és 2,6x jobb ár/teljesítmény értéket szállít.
Kapcsolódó cikkek
- Az Ivy Bridge Xeon E3-1200 v2 processzorok első részletei
- Új Intel szerverproceszorok március elejétől
- Új ASRock HTPC szerver mobil Sandy Bridge processzorral
- Új mikroszerver Intel Xeon E3 processzorokkal
- Első Intel Atom lapkák mikroszerverekhez
- Intel 10-magos Ivy Bridge Xeon-EP processzor 30 MB L3 gyorsítótárral
- Új Intel processzor mikroszerverekhez
- Az üzleti intelligencia új generációja
- Négymagos, 5 W-os szerverprocesszor
- Fujitsu: PC-kategória a nagyteljesítményű szerverek súlycsoportjában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.