Hogyan születik az Angry Birds? - Konferencia a mobilalkalmazás-fejlesztésről

forrás Prim Online, 2011. november 16. 21:50

Hát ez is itt van... A mainframe számítógépek gombnyomásos, a PC-k kattintásos világa után végérvényesen itt van a mobilok és tabletek érintős világa, a weboldalba beépített szolgáltatásokat felváltják az "app"-ok, amit mi sem jelez egyértelműbben, mint hogy minderről már a mobil alakalmazások fejlesztésére szakosodott konferencián tanácskoznak a szakemberek: a HWSW november 23-án "App! 2011" címmel megrendezi a mobilalkalmazás-fejlesztési és projektmenedzsment konferenciáját.

"A program szigorú, céltudatos és őszinte, tudva azt, hogy ezen a területen minden elkövetett hiba, minden zsákutca végzetes lehet a termék szempontjából. A hazai fejlesztői közösség remek adottságokkal rendelkezik, több sikeres projekt nőtt ki magyar műhelyekből, tudatos felkészüléssel azonban a látványos sikerek száma megsokszorozódhat."- olvashatjuk a HWSW hírportálon a konferenciáról.

 

Az App! 2011 első szekciója az általános piaci trendeket vázolja fel. Az Ipsos az okostelefon- és a mobilalkalmazás- piac növekedését, a felhasználói szokásokat és attitűdöket tekinti át. Lemák Gábor, a Mobilitás és Multimédia Klaszter stratégiai tanácsadója a fejlesztői startup cégek finanszírozási lehetőségeit boncolgatja, Nyári Attila, a Sanoma Mobil Multimédia vezető fejlesztője pedig a megrendelői oldalt képviselve azt mutatja be, hogy - a nagyok mellett, azoknak bedolgozva - milyen lehetőségei vannak egy külsős, bedolgozó fejlesztői csapatnak.


A helyzetkép felrajzolása után következhetnek az eszközök: Szabó Márton, a Mito közösségi és mobil részlegének vezetője a mobil evolúciójáról tart előadást. Amikor eszközről beszélünk, akkor már nem csak a mobil készülékekről, hanem a rajtuk futó alkalmazásról is szó van, hiszen igazából ezek szolgálják a felhasználókat. Az alkalmazások az ötletnél kezdődnek, s, hogy mit ér egy jó ötlet, azt Bárdos Kristóf, a díjnyertes MixGart fejlesztő cég üzletfejlesztési vezetője ismerteti, amit Halácsy Péter, a Prezi.com és többek közt a Kitchen Budapest alapítója a rossz ötlet felismerésének fontosságával egészít ki. Szántó Gábor (DDB) és Szántó András (NNG) a megvalósításra ítélt projektek marketingszemléletű kezeléséről tart előadást egy létező, sikeres iPhone-ra készült játék példáján keresztül.  


A gazdag délelőtt után egy nem kevésbé izgalmas délutáni program várja az érdeklődőket: Suhajda Gábor (Carnation), Bobor Szabolcs (Mito) és Gazdik Richárd végigvezeti a hallgatóságot egy program elkészültének különböző fázisain a specifikációtól a design-ig. A fejlesztés módszertani részleteibe vezet majd be Kubatov Márk (Canecom) illetve Habencius István előadása, és ez a blokk a mobilos teszteléssel, minőségbiztosítással (Horváth-Őri Virág, Ustream) valamint a felhasználói visszajelzések feldolgozásának módszertanával (Velvárt András, Response) zárul.

 

Tudjuk, hogy a mobil fejlesztés azt is jelenti, hogy külön kell gondolni az iPhone-iPad- és külön az Android világra, és a két fő platform mellett nem szabad elfelejtkezni a Windows Mobile-ról és még jónéhány (ám egyelőre kevésbé perspektívikusnak tűnő) operációs rendszerről. Tudják ezt a konferencia szervezői is, és épp ezért a platformok közti egyensúlyozásnak is szenteltek egy szekciót, ahol csapatok kezelésétől a megtérülésen keresztül a jogi kérdésekig sok minden szóba kerül  Domonkos Tamás (LogMeIn), Kéménczy Kálmán (Prezi), Szépvölgyi Tamás (Sanoma és IAB Mobil), Györgypál László (TCT Hungary), és Detrekői Zsuzsa (Origo) előadásaiban. Természetesen nem marad ki az előadók sorából a téma egyik közismert szakértője, Dobó Mátyás (Endless) sem, az eltérő kultúrákat veti egybe usability és dizájn szempontból.

 

A november 23-i App! 2011 konferenciára - amelyre a rendezvény hivatalos weboldalán, az app.hwsw.hu címen lehet regisztrálni - elsősorban a kis- és közepes fejlesztői cégek munkatársait, az ügynökségeket és a mobil alkalmazások megrendelői oldalát képviselő vállalatok szakembereit várjuk, de a program hasznos lehet a webes területről átnyargaló fejlesztőknek, a még utat kereső ifjú titánoknak, startup-tulajdonosoknak és a kommunikációs iparág innovációt kereső szakértőinek is.

Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!                       

Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!

2024. november 5. 11:59

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók. 

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.

2024. október 7. 09:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01