Most először osztották ki a Kovács Attila-díjat
Elek László újságíró, rádiós szerkesztő-műsorvezető, az MR1 Kossuth Rádió volt munkatársa kapta az első Kovács Attila-díjat az informatikai újságírás terén végzett kiemelkedő tevékenységéért. A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége és az Informatika a Társadalomért Egyesület közösen hirdette meg az "Az év informatikai újságírója" díjat, amelyet a tavaly elhunyt informatikai szakújságíróról, Kovács Attiláról neveztek el, aki a médium születésétől kezdve mindvégig a Prím Online szerkesztője, szakújságírója volt.
Az informatikai újságírók elismerése 2005 óta bevett gyakorlat, de Kovács Attila halálát követően Alföldi István, az NJSZT igazgatója kezdeményezte a díj odaítélőinél (némileg át is alakítva a korábbi grámiumot), hogy a jövőben a díj arról a távközlési és számítástechnikai újságíróról legyen elnevezve, aki felnőtt életének egészét, majdnem egy fél évszázadot, az informatikai hírek írásának szentelte. Tette mindezt szakmai alázattal és oly mértékű szerénységgel, hogy kollégái és az IT szakmából Attilát jól ismerők közül sokan azt sem tudták, hogy Kovács Attila ifjú korában még vívóként volt nemzetközi hírű sportember, a családi indíttatásból űzött sportban a világbajnokságig vitte.
A Kovács Attila-díjat első ízben ma adták át, az 5. Digitális Esélyegyenlőség Konferencián, a díjazott Elek László, aki - a Magyar Rádió Tudományos Szerkesztőségének munkatársaként - számos, számítástechnikával, informatikával foglalkozó műsort készített. A rádió műfaji sokszínűségéből adódóan ezek között néhány perces riportok, interjúk, portréműsorok és stúdióbeszélgetések is megtalálhatóak. 1996-ban alapítója volt a Hálóban című műsornak, amely az első, rendszeresen jelentkező, számítástechnikával, informatikával és internettel foglalkozó magazinja volt a Kossuth Rádiónak. Ezt követően a Digitális című, hasonló tematikájú műsort szerkesztette. A Rádió Kihívás című, naponta negyedórában jelentkező műsorában rendszeresen készített összeállításokat az informatika érdekességeiről, hasznáról és veszélyeiről. Műsorában rendszeresen megszólalási lehetőséget kaptak informatikusok, valamint az informatika társadalmi hatásaival foglalkozó szakemberek
A legjobb informatikai újságírókat 2005 óta díjazzák, az elismerés korábban "Az év informatikai újságírója díj" nevet viselte. A díj korábbi elismertjei:
2005: Dojcsák Dániel - SG Informatikai és Tudományos Hírmagazin
2006: Hirschler Richard - HVG Háló, Kovács Olivér - Klubrádió, Simon S. András - Figyelő
2007: Fülöp Hajnalka – Népszabadság, Sági Gyöngyi – Világgazdaság, Sziebig Andrea - IT-Business, Dezső András - hvg.hu
2008: Mallász Judit - IT Business, Gerényi Gábor – Index, Vértes János Andor – Prim Média
2009: Bodnár Ádám – hwsw.hu, Mester Sándor életműdíjas informatikai újságíró
Kapcsolódó cikkek
- Élő tudósítás bárhonnan
- Szeptember 30-ig lehet jelöléseket leadni a legjobb IT-újságírói címre
- Kovács Attila díjat kapnak ősszel a legjobb informatikai újságírók
- Újságírás a WikiLeaks korában
- A Google 2,7 millió dollárral támogatja a digitális újságírást
- Junior Internet Project: kik lesznek a jövő honlapépítői, honlaptervezői és informatikai újságírói?
- The Daily Mirror
- Naponta a Napiról
- The Daily: az újság és az online között félúton
- Reklámmentes cikkek - a tartalomért az olvasók Readability-szolgáltatáson keresztül fizetnek
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re
Október 11-én pénteken tartják a 7. Service Design Day-t Budapesten, mely az elmúlt években az egyik legfontosabb üzleti konferenciává nőtte ki magát. Az eseményen a szűken vett designer szakma mellett a marketing, HR, piackutatás, vállalati transzformáció, ügyfélélmény, ekereskedelem és az adattudomány képviselői is kaphatnak inspirációt a 10 teremben zajló több, mint 200 előadás alatt.