ICT Day 2012: Stratégiához a technológiát
A Computerworld ICT Day konferenciáján, illetve kiállításán 2012. február 7–8-án arra keresik a választ mind az előadók, mind a hallgatók, miként növelhető az üzlet hatékonysága IT-eszközökkel.
A gazdasági szervezetek hatékonyságának egyik kulcskérdése, hogy az üzletet szolgáló IT-rendszereik mennyire működnek hatékonyan, ami egyre inkább azt jelenti, hogy maximálisan segíteniük kell az üzleti folyamatokat, ám ezt a lehető legalacsonyabb költségszinten kell megvalósítaniuk. A mintegy három éve húzódó globális gazdasági válságra az IT – mint az egyik leginnovatívabb iparág – gyorsan és hatékonyan reagált. Új technológiák jelentek meg, amelyek rugalmas hozzáférést biztosítanak az erőforrásokhoz. Új értelmet kapott a mobilitás, amely a konzumerizáció folyamatával karöltve rugalmassá tette a munkavégzést, gyorsabbá a reagálási képességet.
Meghatározó a piac
A konferencia 0. napján, amely 9 órától 14 óráig tart, Felcsuti Péter, a hazai közgazdasági gondolkodás egyik meghatározó személyisége, keynote előadóként bemutatja, milyen folyamatokra kell felkészülniük a gazdálkodó szervezeteknek 2012-ben. A vállalatok informatikai vezetőitől ma már elvárás az üzleti központú gondolkodás: az IT elsődleges feladata ugyanis az, hogy eszközöket adjon a vállalatnak arra, hogy utóbbi gyorsan reagáljon a változó piaci kihívásokra.
Tóth Attila Zoltán, a MOL Csoport informatikai igazgatója, a Vezető Informatikusok Szövetsége elnökségének tagja, hasznos tanácsokkal érkezik. Mint az EuroCIO konferenciák rendszeres résztvevője, nagy nemzetközi kitekintéssel is rendelkezik a lehetséges stratégiákról és technikákról.
Gaidosch Tamás, a KPMG partnere a hazai piacon szerzett tapasztalatait osztja meg a közönséggel, a konferencia első napján pedig a Cloud Computing Fórum című panelben a felhőszolgáltatások bevezetésénél szerzett gyakorlati tapasztalatairól számol majd be. Vasvári Gergely a Unit4 Codától és Koncz Béla, a Magyar Telekom szakértője A gyors döntés titka: mobil felső vezetői dashboard címmel a vállalati döntéshozatalt segítő technikákat mutat be. A naplógyűjtés egyik nemzetközileg elismert szakértőjének tekinthető BalaBit szakembere Tudnod kell, mikor mi történik! címmel arról fog beszélni, milyen jelentősége van az IT-rendszeren belül a naplózásnak, és ez a munka hogyan oldható meg a leghatékonyabban.
Az IT-rendszerek gazdaságos működésének egyik kulcsa a biztonságos energiaellátás. Erről és a green IT eszmekörének gazdaságilag is hasznosítható vetületéről fejti ki véleményét Szarka Attila, az APC mérnöke, aki a konferencia mindkét napján tart előadást Adatközponti infrastruktúra menedzsment 3D-s hűtési szimulációval címmel. A 0. nap összefoglalóját előreláthatóan Laufer Tamás, az IVSZ elnöke tartja; előadásában többek között a magyar vállalati IT-kultúra állapotáról is beszél majd.
Középpontban a hazai piac
A konferencia első napjának délelőttjén plenáris előadásokon vehetnek részt az érdeklődők. A nyitó előadást dr. Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Informatikai Államtitkárságának főosztályvezetője tartja IT-rendszerek a törvények szellemében címmel. Komáromi Zoltán, az IDC Magyarország ügyvezető igazgatója pedig a kutatócég felmérései alapján nemzetközi kontextusba helyezi a hazai IT-piac 2012-ben várható trendjeit.
Bellák Zoltán, az EuroCloud elnökségi tagja, a magyar EuroCloud Egyesület elnöke Takács Tiborral, a Vezető Informatikusok Szövetségének alelnökével együtt tart előadást Cloud vagy nem cloud: szkepszis vagy realitás? címmel, amelyben a felhőszolgáltatások előnyeit és problémáit veszik sorra szállítói és felhasználói megközelítésben. A délelőtti plenáris előadások sorát az AmChem elnökségi tagjának, György Lászlónak az előadása zárja, aki a hazai cégek külkapcsolati lehetőségeiből ad ízelítőt. Ezenkívül lesz előadás a rövid, közép- és hosszú távú stratégiai tervezés nehézségeiről is.
Tematikus panelek
A plenáris előadások után párhuzamos panelekben folytatódik a konferencia. A Securuty Fórum panelben Sík Zoltán biztonsági szakértő helyezi tágabb összefüggésbe a vállalati rendszerek biztonságának kérdését IT-biztonság vagy adatbiztonság? című előadásában. A BalaBit szakértői a folyamatbiztonság és naplózás összefüggéseiről beszélnek, míg Békés Viktor, a Rittal Magyarország munkatársa az IT-rendszerek tervezésekor igencsak hangsúlyos infrastruktúra biztonságának kérdéseivel foglalkozik. Emellett szó lesz a mobilitás térnyerésével még inkább erőre kapó adatszivárgási problémák elleni küzdelem módozatairól.
A Vállalati Versenyképesség Fórum panel középpontjában azok a technológiák állnak, amelyekkel a gazdálkodó szervezetek a rendelkezésre álló információkat valós üzleti haszonná konvertálhatják. Vitaindító előadásában Szabó Zoltán egyetemi docens, a Corvinus Egyetem Információrendszerek Tanszékének vezetője Van új a nap alatt? Üzletfejlesztés IT-val című előadásában az IT és az üzlet kapcsolatával foglalkozik. Vasvári Gergely (Unit4 Coda) és Koncz Béla (Magyar Telekom) egy vezető dasboard bevezetésének tapasztalatait mutatja be. Emellett lesz előadás a social media alkalmazásának lehetőségeiről, valamint strukturálatlan adatok feldolgozási lehetőségeiről is.
Ma az egyik legfontosabb téma a vállalati hatékonyságnövelés területén a cloud computing, amely beruházás nélkül kínál rugalmas hozzáférést a szükséges erőforrásokhoz. A Cloud Computing Fórum című panelben Gaidosch Tamás (KPMG) a hazai bevezetési tapasztalatokról beszél előadásában. Emellett szó lesz a felhőszolgáltatások jogi hátteréről, a mobilitás és a cloud computing összefüggésiről, valamint terítékre kerül az egyik legfontosabb kérdés: a saját rendszerek és a cloud computing összehangolása, továbbá ezeknek a hibrid rendszereknek a menedzselési problémái.
Elsősorban a beruházást tervező cégeknek jelenthet segítséget a Government & Enterprise Fórum című panel, ahol a MAG – Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. képviselői adnak eligazítást a 2012 folyamán igénybe vehető pályázati lehetőségekről. A tanácsadó szakemberek hatékony pályázati technikákat mutatnak be, valamint a fejlesztési stratégiák és a pályázás összefüggéseiről beszélnek.
Fontos információk
ICT Day – Stratégiához a technológiát
Időpont: 2012. február 7–8.
Helyszín: Cinema City Aréna Plaza, 1087 Budapest, Kerepesi út 9.
További információk és regisztráció:
http://computerworld.hu/konferencia/65
Regisztrációval kapcsolatban: Biró Ilona, ilbiro@idg.hu , +36 1 577 4374
Szervezéssel kapcsolatban: Svájger Árpád, asvajger@idg.hu , +36 70 324 4450
Kapcsolódó cikkek
- Állami megrendelésekben reménykedik az IT-szakma
- Infotér konferencia - Soltész Miklós: egységes informatikai rendszerre van szükség a szociális ellátásban
- Infotér konferencia - Magyarország jól áll a szélessávú internet-elérésében
- Hogyan születik az Angry Birds? - Konferencia a mobilalkalmazás-fejlesztésről
- Az üzleti intelligencia új generációja
- Informatikai auditorok konferenciája
- Magyarország kész helyet adni a 2012-es kibertér-konferenciának
- Informatika a közigazgatásban, informatika a társadalomban
- Mobil BI, közösségi médiaelemzés - új területek az üzleti analitikában
- Nagy lehetőségek előtt a térinformatika
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.