A Fujitsu új felügyeleti szoftverekkel fokozza az adatközpont
A PRIMERGY ServerView Suite nagyszabású frissítésével a Fujitsu teljes körűen támogatja a VMware vSphere 5 felhőinfrastruktúra-platformot. A vállalat adatközponti eszközök virtualizálása iránti elkötelezettségével összhangban, a PRIMERGY ServerView kibővített támogatást nyújt a Common Information Model (CIM) szabványhoz.
Hogy az IT-rendszerek valóban mindig készen álljanak az üzleti működés támogatására, fokozzák a produktivitást és csökkentsék a leállások gyakoriságát, a Fujitsu PRIMERGY ServerView szoftvercsomag legújabb változata egyszerűen, gyorsan és költséghatékonyan valósítja meg a fizikai és virtuális IT-infrastruktúrák központi felügyeletét.
A DMTF (Distributed Management Task Force) akciócsoport által kidolgozott CIM olyan nyílt szabvány, amellyel az IT-architektúra összes eleme – gyártótól és szolgáltatótól függetlenül – egységesen és eredményesen felügyelhető. A Fujitsu a DMTF tagja, és 2010 novemberétől támogatja a ServerView szoftvereknél a CIM-szabványt.
A kibővített CIM-támogatásnak köszönhetően a PRIMERGY ServerView ügyfelek felügyelhetik a CIM-alapú környezetben (pl. VMware vSphere 5) működő virtualizált szerverek egyes feladatait. A Fujitsu ServerView Operations Manager 5.30 új funkciói közül a kibővített rendszerfigyelés, esemény- és riasztáskezelés, fogyasztásszabályozás és RAID-felügyelet érdemel említést.
A szerverektől a tárolókon át a hálózatig, minden elemre kiterjedő virtualizáció, valamint a virtualizációs szoftverek és a működésfelügyeleti eszközök alkalmazása iránti elkötelezettsége jegyében a Fujitsu régóta a VMware stratégiai partnere. A két vállalat partnerkapcsolata garantálja a technológiai eszközök folytonosságát, a hatékony erőforrás-gazdálkodást és csökkenti az IT komplexitását.
A PRIMERGY ServerView Suite szoftverek világszerte minden új PRIMERGY szerver csomagjában megtalálhatók. A ServerView Operations Manager 5.30-as verziója ezenkívül ingyen letölthető a http://ts.fujitsu.com/support/downloads.html címről – telepítése kevesebb mint fél órát vesz igénybe.
A VMware szoftvereinek ingyenes próbaváltozatai a http://downloads.vmware.com/ címen érhetők el.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét a „K komputer” a világ legnagyobb teljesítményű szuperszámítógépe
- A Fujitsu csökkenti a saját felhő költségeit és kockázatát
- GTS adatcenter szolgáltatás az UniCredit részére
- Informatikai közmű – betekintés az IT jövőjébe
- A világ legvékonyabb okostelefonja – Fujitsu Arrows F-07D [Videó]
- Betekintés a felhőalapú IT jövőjébe
- Újabb szuperszámítógép világrekord: 23 petaflops
- Több, mint félezer terabyte különleges biztonságban
- A teljes áramfogyasztást előrejelzi a világ első adatközpont-szimulátora
- Fujitsu: PC-kategória a nagyteljesítményű szerverek súlycsoportjában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.