Többszörös rekord a IV. Profession Virtuális Állásbörzén
Rekordszámú látogatója volt a március 22-én lezárult háromnapos Profession Virtuális Állásbörzének. A 120 000 látogató közül minden ötödik érdeklődő a hiányszakmának számító IT/műszaki szektorból érkezett. Soha ennyi hiányszakmából érkező álláskereső nem vett részt a börze több mint két éves történetében: az őszi rendezvényhez képest a IT-s érdeklődők száma 100 százalékkal ugrott meg, míg az összes látogatók száma 20 százalékkal nőtt.
– Az idei tavaszi Virtuális Állásbörze közel 1500 állásajánlattal jelentkezett. A kínálat igen széles skálán mozogott: a szakmunkástól a magasan képzett mérnökig voltak nyitott állások. Az IT/műszaki szektorban 23 kiállító keresett közel 231 pozícióra szakembert. Vagyis azt látjuk, hogy egyre inkább a hiányszakmák, a műszaki, informatikai területek irányába tolódik el az érdeklődés az online állásbörzéken: a hirdetők többsége ebben a szektorban keres munkavállalót. Legfőbb kiállítónk a Telenor volt, de standot bérelt a többi között a Nokia, az NNG, a Graphisoft – mondta Zsédely Krisztián, a Profession.hu értékesítési vezetője.
Az idei börze rekordszámú regisztrációt is hozott, több mint 41 000 érdeklődő regisztrált és adta le szakmai önéletrajzát, töltött le dokumentumot vagy jelentkezett meghirdetett pozícióra.
- Külön érdekesség, hogy bár a hiányszakmákban regisztráltak a legtöbben a látogatók közül (minden tizedik regisztráló az IT/telekommunikáció területről érkezett), értékesítés – kereskedelem területről az érdeklődők 9 százaléka, a mérnöki szakmákból 6 százalék, a pénzügyi szektorból a látogatók ugyancsak 6 százaléka regisztrált a börzére. Igen magas volt a szakmunkások, valamint az adminisztratív területen keresők száma is (9-15 százalék) – emelte ki Zsédely Krisztián.
Kapcsolódó cikkek
- Teleházak a figyelem középpontjában
- Skillage: program fiatalok infokommunikációs készségének mérésére
- Több mint ezerötszáz állásajánlat a 4. Virtuális Állásbörzén
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Tárt karokkal várják a mérnököket és informatikusokat a cégek
- Kapcsolatok nélkül a diploma sem ér sokat
- Az átlagbér háromszorosát is megkereshetjük a magyar elektronikai ágazatban
- Virtuális állásbörze az ELTE-n
- Elavulttá válnak a munkaerő toborzására és megtartására használt hagyományos módszerek
- Elindult a Profession Virtuális Állásbörze
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.