Az adóellenőrök az e-számlával ismerkednek
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) belső továbbképzésein az elektronikus számlázással kapcsolatos gyakorlati ismereteket a Számlázz.hu webalapú számlázórendszer használatával sajátítják el a NAV erre a célra kiválasztott, tapasztalt ellenőrei. Magyarország egyelőre le van maradva az EU-hoz képest ezen a területen, de - különösen az e-kereskedelem és e-szolgáltatások terjedésének köszönhetően - egyre több e-számla készül, így az adóellenőröket is fel kell készíteni e formátum sajátosságaira.
Mivel az elektronikus számla általában elektronikus ügyvitel eredményeként jön létre egy vállalkozás működésében, a képzés a különböző számlázási rendszerekkel kapcsolatos problémákra, valamint az elektronikus számlázáshoz kapcsolódó egyéb alkalmazásokra - mint például az elektronikus másodpéldány, vagy a digitális archiválás - is kiterjedt. A főosztályvezető elmondta, a NAV választása azért esett a Számlázz.hu-ra, mert olyan működő számlázórendszert kerestek, amelynek használata nem igényel külön szoftvertelepítést és az interneten keresztül egyszerűen használható. A Számlázz.hu a képzéshez tesztfiókokat biztosít, ahol az ellenőrök a valódi számlákkal technikailag teljesen megegyező tesztszámlákat készíthetnek.
Kapcsolódó cikkek
- A kényelem és praktikum miatt szeretik az ügyfelek a taxis e-számlákat
- Felhő alapú számlázórendszert kínál a Telekom kis- és középvállalkozásoknak
- Felgyorsulhat az elektronikus számla elterjedése
- Több ezer hamisított DVD-t és játékszoftvert foglalt le a NAV Budapesten
- A kis- és középvállalatokon múlhat az e-számla elterjedése
- Hódít az e-azámla a nagyvállalatoknál
- Elektronikus számlákat bocsát ki a Volvo, a Koch és a Porsche Lízing is
- A Praktiker bevezette az elektronikus számlázást
- Ahogy az e-mail felváltotta a papírleveleket, úgy fog tért nyerni az e-számla a papírszámlával szemben?
- Egyre többen választják az elektronikus számlázást
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.