Konferencia az internetes gyűlöletkeltés ellen
Az alkotmányvédő hivatal adatai szerint a névtelen honlapokon egyre gyakrabban tesznek közzé feketelistákat, címmel együtt nevezve meg a szerkesztők politikai ellenfeleit, s egyúttal - még ha burkoltan is - erőszakos cselekményekre szólítva fel a közlemények olvasóit. 1999 nyarán új szakaszba lépett a németországi szélsőségesek internetes uszítása: ekkor ugyanis két konkrét gyilkossági felhívás jelent meg német eredetű honlapokon, 10-10 ezer márka jutalmat ígérve a megnevezett személyek gyilkosainak.
A berlini értekezleten felszólalt Johannes Rau szövetségi elnök is, aki törvényi korlátokat sürgetett az interneten való szélsőjobboldali uszítás ellen. Mint mondta, nem lehet tétlenül szemlélni, amint a demokrácia ellenségei és az emberi méltóságot megvető személyek egyre gátlástalanabbul használják fel az internetet.
Hertha Daubler-Gmelin német igazságügyi miniszter a társadalomra leselkedő új veszélynek nevezte az internetes uszítást és gyűlöletkeltést. Szavai szerint nem elegendő az internetszolgáltató cégek önkéntes ellenőrzése. Problémának nevezte ugyanakkor, hogy a német hatóságok tehetetlenek azon országokból származó uszító üzenetekkel szemben, amelyekben a hatóságok a szólásszabadság részének tekintik az efféle elektronikus leveleket.
A berlini tanácskozáson, amelyet a német igazságügyi tárca, a Friedrich Ebert Alapítvány és a Simon Wiesenthal Központ szervezett, Kay Nehm német főügyész kívánatosnak nevezte, hogy az egyes országok nemzetközi előírásokban egyezzenek meg az interneten megengedhető közlemények tartalmáról. Egyúttal szkeptikusan vélekedett arról, vajon a többi ország hajlandó volna-e átvenni a rasszista és náci eszmék tilalmára vonatkozó szigorú német jogszabályokat.
Kapcsolódó cikkek
- Életvitelt segítő infokommunikációs technológiák
- microCAD'2008 a Miskolci Egyetemen
- Konferencia a mobilfizetésről áprilisban
- Mobilinternet: a lakosság 54 százaléka elérheti a széles sávot
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- New Yorkban több az internethasználó, mint egész Afrikában
- A jövő internete
- IDC Fórum a közép- és kelet-európai új gazdaságról
- DASAR - "Újonckiképző-tábor"
- BlueSky: BaaN-csomag IBM-platformra
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.