Új vezetőség az NJSZT élén
(Némileg elfogult) beszámoló a Neumann-kongresszusról
A konferenciák rendezői azt szokták mondani, hogy egy ilyen összejövetel akkor igazán hatékony, ha esik az eső és dörög az ég, mert akkor a résztvevők nem a strandon élvezik a szabadságot, hanem - jobb dolguk nem lévén - aktívan látogatják az előadásokat. Nos, ez a kongresszus erre a szokásra is rácáfolt. Pedig Eger nagyon szép város, jó strandja is van, sőt hét ágra sütött a nap, az előadások, valamint a kerekasztal-megbeszélések mégis szinte reggeltől estig tele voltak. Persze az olyan érdekes beszélgetések, mint a "Társadalomtudósok az információs társadalomról" vagy a "2000. évi dátumváltás tapasztalatai" szinte vonzották a hallgatókat.
A "konferenciaguruk" általában nem igen ajánlják a sokszekciós rendezvényeket, mert azt mondják, hogy azok nagyon megosztják a hallgatóságot, és így - matematikailag is - kevesebben jutnak egy-egy beszámolóra. A szervezők minden napra öt párhuzamos szekciót építettek a programba, mint például az "Infokommunikációs ipar Magyarországon", az "Információs rendszerek - elektronikus gazdaság", a "Mobilinformatika" vagy éppen (a nekem oly kedves) "Informatikatörténet", amelyre még az utolsó, záró napon is sokan voltak kíváncsiak.
A konferencia nyitónapján osztotta ki a leköszönő elnökség a Neumann-díjat, amelyet az idén a társasággal való szoros együttműködésért Székely Tibor, az EMT vezetőségi tagja, valamint a társaságban végzett munkájáért Papp György kapott.
A konferencia záró eseményeként megtartott közgyűlésen a gyakorlatilag hat éve szolgáló, leköszönő vezetőség nevében Sima Dezső elnök számolt be az eddig végzett munkáról, majd a jelen lévő tagság megválasztotta az új vezetőséget.
A társaság új elnöke Bakonyi Péter, a "területi" alelnök Raffai Márta, a "szakmai" alelnök Arató Péter, a további három alelnök pedig Remzső Tibor, Sipka Júlia és Tószegi Zsuzsa lett. A felügyelő bizottságba hasonlóképpen új tagok kerültek: Herdon Miklós, Inzelt Péter és Száva Lajos, akik az alapszabály szerint az első elnökségi ülésig maguk közül választják meg a bizottság elnökét. A közgyűlés résztvevői Havass Miklóst a társaság tiszteletbeli elnökévé választották.
A kongresszus végül is nem mondta ki, hogy még csak haladunk az információs társadalom felé, vagy már bőven benne vagyunk az informatika korában. Sokkal inkább arról szólt ez a tanácskozás, hogy a hazai informatika ma már szinte nincs elmaradva a "fejlett" nyugati országok mögött, a történelem buktatói ellenére is sikeresen igyekszik felzárkózni a nálunk sokkal jobb helyzetben lévő államokhoz, sőt minden remény megvan arra, hogy hazánk a XXI. századba már a többi országgal körülbelül egyenrangú, az informatika terén fejlett országként fog belépni.
Kapcsolódó cikkek
- Életvitelt segítő infokommunikációs technológiák
- microCAD'2008 a Miskolci Egyetemen
- Konferencia a mobilfizetésről áprilisban
- Mobilinternet: a lakosság 54 százaléka elérheti a széles sávot
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- IMA Konferencia a hálózati kommunikáció lehetőségeiről
- Tavaszi csúcsforgalom az NJSZT-ben
- Összefoglaló az első Adobe webtechnológiai konferenciáról
- NJSZT: ECDL-születésnap
- A mobilfizetés jelene és jövője a III. magyarországi mobilkonferencián
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.