Ingyenes oktatási feladatgyűjtemény az interneten
Ingyenesen hozzáférhető a pedagógus szakma és a nagyközönség számára az általános iskola alsótagozatos diákjainak fejlesztett digitális oktatási feladatgyűjtemény az egyszervolt.hu oldalon.
A feladatok a digitális írástudás készségeire alapoznak, ugyanakkor lehetőséget adnak a tanároknak, hogy a tanulók fejlettségi szintjéhez mérten válogassanak az egyes feladatciklusok között, minden feladattípus egyszerre legalább két kompetenciaterület fejlesztéséhez ad muníciót. Tíz kiemelt digitális feladathoz óravázlatok készültek, amelyek tetszés szerint felhasználhatók az adott tantárgyi modul oktatásához.
A portálon regisztráló felhasználók sorsoláson is részt vesznek, ahol a megnyerhetik a teljes feladatgyűjtemény telepíthető, CD-n futó változatát.
Kapcsolódó cikkek
- Már füzetet és írószert is lehet adományozni mobilapplikációval
- Adatbázis készül a múzeumpedagógiai szolgáltatásokról
- Pótfelvételi az online oktatási börzén
- Nyári Adobe workshopok
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
- Multimédiás stúdiót alakítottak ki a Debreceni Egyetemen
- Egyre növekszik a kereslet az etikus hackerek iránt
- Egyetemi felhasználókkal ünnepel az Office 365
- Ismét a világ legjobbjai közé választották a magyar fejlesztésű oktatási szoftvert
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.