A Fehér Bot napja alkalmából megjelent a beszélő Linux legújabb 3.0 kiadása
A 2012. évi Fehér Bot napja alkalmából megjelent kiadás legfontosabb újdonságai
- A klasszikus GNOME felület mellett a vak és gyengénlátó emberek számára is elérhetővé vált a teljesen akadálymentesített, korszerű Unity 2D felület.
- A 3.0 BeLin kiadás az Orka képernyőolvasó 3.4-es verzióját tartalmazza. Az új verzió a korábbinál is jobban támogatja a honlapok olvasását.
- A BeLin használatát még kényelmesebbé teszi, hogy eleve az irodalmi Braille írásmóddal jeleníti meg az üzeneteket a Braille-kijelzőkön. Több mint egyéves fejlesztőmunka eredményeként készült el a magyar irodalmi Braille-megjelenítési szolgáltatás, amely teljes mértékben megfelel a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége által idén elfogadott szabványnak.
A BeLin 3.0 további újdonságairól a www.belin.hu honlapon olvashat.
Az egyedülálló BeLin 3.0 ECDL-tananyagot a szöveges és felolvasott változat mellett, ez évtől már DAISY formátumban is elérhetővé tesszük. A tananyag eleget tesz az Európai Számítógép-felhasználói Tanúsítvány 2. modulja (operációs rendszerek) teljes követelményrendszerének, ez által lehetővé teszi a vak és gyengénlátó emberek számára az alapszintű számítógép-használati ismeretek otthoni vagy tanfolyami keretek között történő elsajátítását. Szerzője Hammer Attila, alapítványunk BeLin-fejlesztéseket irányító munkatársa. A tananyag mindenki számára ingyenesen hozzáférhető alapítványunk honlapjának letöltés oldalán keresztül.
Alapítványunk reméli, hogy egyre több vak és gyengénlátó ember számára válik elérhetővé a számítógép-használat az ingyenesen hozzáférhető, akadálymentes Beszélő Linux kiadás révén.
Kapcsolódó cikkek
- Európa leggyorsabb szuperszámítógépén a SUSE Linux Enterprise Server fut
- Bővült a SUSE-t támogató szuperszámítógépes megoldások köre
- OpenStack-alapú, vállalati privát felhő megoldás a SUSE-tól
- Az új openSUSE 12.2 már a Linux kernel 3.4 újdonságait is kihasználja
- Megérkezett a legújabb, SAP alkalmazásokhoz optimalizált Linux platform
- Újabb sikeres Microsoft – SUSE együttműködés
- Okostelefonokra épülő Fujitsu megoldás segít a vakok számára az eligazodásban
- A SUSE vezet a Linux szállítók között a tanúsított alkalmazások terén
- A Linux megalkotója és egy vezető őssejtkutató kapta az idei Millenniumi Technológiai Díjat
- Szerverfelügyelet, akár a tópartról
Szoftver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.