Médialabort adott át a NMHH és a Pécsi Tudományegyetem
A PTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén létrehozott labor a jövő médiaszakembereinek gyakorlati képzését támogatja a legmodernebb informatikai eszközökkel. A kreatív médialabor technikai felszerelésének 15 millió forintos költségeit a hatóság vállalta.
Szalai Annamária, az NMHH elnöke az ünnepélyes átadót megelőző beszédében elmondta: a fejlesztésnek köszönhetően a hallgatók keddtől a PTE-n is ugyanolyan gépekkel és programokkal dolgozhatnak, mint amilyeneket a legnevesebb külföldi egyetem diákjai és a legprofibb filmstúdiók használnak, vagy amilyenekkel a vezető világlapok szerkesztőségei és a legjobb kreatív cégek dolgoznak.
"Ez a kreatív médiaműhely egy újabb ajtót nyit, és szabad bejárást biztosít az állandó inspirációt nyújtó, szédítő sebességgel fejlődő digitális világunkba. Abba a világba, ami a tehetségről, az alkotásról, a kísérletezésről és értékteremtésről, az ismeretterjesztésről és a képességek kibontakoztatásáról, azaz az új médiakultúráról szól – hangoztatta Szalai Annamária.
Bódis József, a PTE rektora azt mondta, a műhely létrehozásával a pécsi egyetemen a magas szintű képzési színvonal immár magas szintű technikával párosulhat ezen a tudományterületen is. Hozzátette: a labornak gyorsan és könnyen tudott helyet biztosítani az egyetem a kommunikáció- és médiatudományi tanszékének a Zsolnay Kulturális Negyed területén működő épületében.
Az ünnepélyes átadón Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere arról szólt, hogy a Zsolnay Kulturális Negyed tervezésekor éppen az ehhez hasonló, a kulturális tevékenységeket színesítő egységekben látták a létesítmény létjogosultságát.
Az NMHH és a PTE partnerségi programjának keretében megvalósuló Új Médiakultúra Kreatív Műhely célja, hogy a hallgatók gyakorlati képzésük alatt a legmodernebb technikai eszközöket vehessék igénybe tapasztalataik bővítéséhez. A műhely csúcstechnológiával felszerelt kreatív médialabor, amely filmkészítők, audiovizuális-multimédiás szerkesztők, a médiainformatika, az online tartalomszerkesztés, a webdesign és a nyomdai előkészítés területén járatos szakemberek (újságírók, szerkesztők, technikusok) gyakorlati képzését támogathatja hatékonyan.
A műhelyben a hallgatók a nyomtatásban és online platformon megjelenő kiadványok, valamint az audiovizuális és interaktív anyagok elkészítését lehetővé tevő alkalmazások segítségével képessé válnak a legkomplexebb feladatok elvégzésére is. A laborban hat darab Apple IMac 27” csúcskategóriás számítógép működik, amelyeket az NMHH a cég legkorszerűbb kreatív szettjének valamennyi programját tartalmazó szoftvercsomagjával szerelt fel.
Kapcsolódó cikkek
- Novemberben tovább fogyott a mobilpiac
- NMHH hatósági ellenőrzés az UPC szerződésmódosításai miatt
- Akkor most mi van jogilag a kommentekkel?
- Harminc magyar egyetemista kapott Huawei-ösztöndíjat
- Magyar egyetemisták nyerték a SAP szoftvercég nemzetközi versenyét
- Magyar 3D-fesztivál nyílt Moszkvában
- NMHH: egy új mobilpiaci szereplő fokozná a versenyt és javítaná a szolgáltatások minőségét
- A Hszinhua hírügynökség Twitter-fiókja miatt háborognak kínai mikroblogolók
- Dr. Hajdu András kapta a 2012-es „Év informatikai oktatója” díjat
- Hatmillióval támogatja a Médiatanács az online filmek gyártását