ASUS GeForce GTX Titan: A világ legerősebb egy GPU-s teljesítménye
Most jelentette be az ASUS a szuperszámítógépekhez használt NVIDIA Tesla K20X architek-túrára épülő új GeForce GTX Titan grafikus kártyáját. Az új kártya a világ legerősebb egy GPU-s teljesítményét kínálja a PC-s játékosok és a multimédia-rajongók számára. A DirectX 11.1-hez és PCI Express 3.0-hoz optimalizált kártya GPU-órajele az NVIDIA GPU Boost 2.0 technológiájának köszönhetően 876 MHz. Az ASUS GeForce GTX Titanban 6 gigabájtnyi, 6000 MHz órajelű GDDR5 videomemória található.
Rendkívüli grafikus feldolgozási teljesítményével a játéktechnológiák és multimédiás szabvá-nyok következő, Full HD 1080p-nél nagyobb felbontású generációja is maximálisan élvezhető. Az ASUS GeForce GTX Titanhoz mellékelték a felhasználóbarát GPU Tweak segédprogramot is, amellyel egy egyértelműen áttekinthető, mégis részletes felületen módosíthatók a teljesítményparaméterek.
NVIDIA GPU Boost 2.0 technológia és ASUS GPU Tweak grafikuskártya-tuning
Az ASUS GeForce GTX Titanben egyetlen, 876 MHz órajelű GPU található. Az NVIDIA GPU Boost 2.0 technológiája megemeli a GPU órajelét, lehetővé téve a magasabb alapfrekvenciák használatát, ugyanakkor biztosítva a stabilitást és a hűtés hatékonyságát. Az NVIDIA GPU Boost 2.0 felületen a vásárlók maguk állíthatják az órajeleket, az áramfogyasztási profilokat, illetve szabályozhatják a GPU hőmérsékletét.
Része a csomagnak az exkluzív ASUS GPU Tweak segédprogram is, amellyel még részle-tesebben állíthatók a grafikus kártya teljesítménymódosítási paraméterei. Szabadon állítható a mag- és a memória órajele, a feszültségek és a ventilátorok sebessége, valamint külön profilok hozhatók létre az egyes játékokhoz és alkalmazásokhoz. Az ASUS grafikus kártyák hosszú során tesztelt GPU Tweak legújabb verziójának intuitív, barátságos felületén minden vásárló – kezdőktől egészen a sokat próbált veteránokig – uralhatja az ASUS GeForce GTX Titan kínálta óriási erőt.
Szuperszámítógépekben használt grafikus teljesítmény
Az ASUS GeForce GTX Titan az NVIDIA Tesla K20X technológiájából származó rendszerre épül. Az NVIDIA Tesla grafikus kártyái a grafikai tervezők, mérnökök és kutatók által világ-szerte használt szuperszámítógép-rendszerekben is népszerűek. Az ASUS GeForce GTX Titan 2688 CUDA-magot és egy 384 bites memóriaillesztőt használ a 6 gigabájtnyi, 6000 megahertz sebességű GDDR5 videomemóriához. Ennek eredményeképpen olyan teljesítményt nyújt, amellyel kényelmesen megbirkózik a legmodernebb játékokkal és multimédiás alkalmazásokkal, 2560 x 1600 képpontnál nagyobb felbontások mellett is. Zökkenőmentes DirectX 11.1 teljesítményt kínál még akkor is, ha az összes effektus be van kapcsolva és a grafikus beállítások a maximumon vannak. A játékosok és PC-rajongók számára ez a kártya a jövő generációs szórakozás legjobb kártyája.
ELÉRHETŐSÉG ÉS ÁRAK
A globális megjelenés 2013. február 25-ére várható. A javasolt végfelhasználói ár 329 900 Ft.
Kapcsolódó cikkek
- Új ASUS Wireless router felhőhasználattal, kedvező áron
- Boltokban az ASUS GeForce® GTX 650-E grafikus kártya
- ASUS VivoTab Smart Tablet, Intel Atom processzorral, teljeskörű Windows 8 élménnyel
- ASUS Echelon Camo Edition játékosoknak szánt headset
- ASUS VivoTab RT, Windows RT platformon
- Az ASUS AiCloud-dal elkészítheti saját „személyes felhő” tárterületét
- További túlhajtási támogatást kap az ASUS GeForce GTX 680
- ASUS HD 7970 grafikus kártya: a leghűvösebb és legcsendesebb
- ASUS: a világ első PCI Express 3.0 bővítőhelyekkel felszerelt AMD-processzoros alaplapja
- 10,1 hüvelykes MeMO Pad Smart táblagép az Asustól
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.