Az élet már elképzelhetetlen tabletek nélkül
A KutatóCentrum Tablet Reportjának eredményei szerint, bár sokan még nem rendelkeznek táblagéppel a 18-54 év közötti korosztályból, 13%-uk legalább részben egyetért azzal az állítással, hogy „az élet már elképzelhetetlen tabletek nélkül”.
Ebben az évben már több felmérés is igazolta, hogy egyre többen vesznek táblagépet, és használják munkaeszközként is. Bár a felhasználók száma viszonylag még csekélynek mondható – a 18-54 év közötti korosztály 5%-a rendelkezik ilyen eszközzel -, a válaszadók 38%-a úgy gondolja, az emberek nagy részének lesz táblagépe néhány év múlva.
Már a tavalyi évben is jelentős növekedés volt tapasztalható a hazai piacon: az IDC jelentése szerint a harmadik negyedévben 58%-kal növekedtek a táblagépeladások hazánkban, vagyis minden harmadik eladott PC-re jutott egy táblagép. A felmérés adatai alapján a kutatást követő félévben a megkérdezettek 5%-a tervezte, hogy vesz táblagépet. Ha valóban megvásárolták ezeket, akkor jelenleg körülbelül 340 ezer táblagépet használnak hazánkban.
Ez a szám, nem a táblagép iránti igényt mutatja: sajnos sokan egyszerűen nem engedhetnek meg maguknak egy ilyen eszközt. A kutatásban részt vevők 46%-a nyilatkozott így. Az is érdekes, hogy mindössze 5% rendelkezik tablettel, viszont 13% szerint elképzelhetetlen az élet nélküle. Vagyis vennének az emberek, ha lenne rá pénzük.
Korábbi felmérés már igazolta, hogy egyre többen az olcsó eszközöket keresik, és nem feltétlenül azért, mert megelégednek vele, hanem erre tudnak áldozni.
Nézzük, mi jellemzi ma Magyarországon a táblagéphasználókat (lásd infografika)!
- A tablettel rendelkezők fele 35-44 éves
- 10 userből 6 férfi
- 37%-uk diplomás
- 38% útközben is használja
- Sokan (közel fele) e-könyveket is olvas rajta
- Minden ötödik munkára is használja az eszközt
Kapcsolódó cikkek
- Kevesebb iPad-et vesznek az idén
- Újítana a Microsoft?
- Kínában összpontosul az iOS és Android piac
- A magyarok negyede a mellékhelyiségben is okostelefonozik
- Honnan tájékozódnak a fiatalok?
- Hogy zajlik nálunk a mobilköltés?
- Új Samsung Windows 8 hibrid és Series 9 Premium Ultrabook
- Nem a fiatal korosztály lóg a legtöbbet a Facebookon
- Mi ösztönzi az online követőket?
- Az amerikai felnőttek többet SMS-eznek vezetés közben
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.