A Fujitsu tárolórendszere teljesített a legjobban az SPC tesztjén
A Fujitsu ETERNUS DX8900 S4 tárolómegoldása két szempontból is az első helyen végzett a tárolórendszerek teljesítményét vizsgáló teszten. Új benchmark-rekordot állított fel, és elsőként törte át a 10 millió IOPS/másodperc határt a Storage Performance Council (SPC) által közzétett legújabb eredmények szerint.
A független SPC által hitelesített vizsgálatok objektív, releváns és ellenőrizhető információval látják el a tárolóvásárlókat, és lehetővé teszik számukra a különböző szállítók tárolórendszerei által nyújtott teljesítmény összehasonlítását. Az SPC Performance (SPC-1 IOPS) tesztjének online közzétett eredménye igazolta a Fujitsu vezető tárolópiaci pozícióját. A másodpercenként 10 millió be-/kimeneti műveletet (IOPS) meghaladó eredmény mellett a Fujitsu ETERNUS DX8900 S4 teljesítménye immár hivatalosan is legalább 30%-kal felülmúlja a versenytársakra jellemző értéket.
Ahogy a nagyvállalatok egyre több adatot tárolnak, és az adatközpontok is mind konszolidáltabb és virtualizáltabb formában működnek, egyre fontosabbá válik a rendszerteljesítmény: azaz, hogy mennyi adatot képes olvasni/írni a tárolórendszer. A magasabb IOPS-érték azt jelenti, hogy a biztonsági mentés is gyorsabban lezajlik – és az információk, pl. az adatbázisok is gyorsabban visszaállíthatók a mentésből, hogy az üzletileg kritikus rendszerek egy esetleges rendszerhiba után rövid időn belül folytathassák működésüket.
Az SPC-eredmények jól szemléltetik, hogyan képes az ETERNUS DX8900 S4 enyhíteni az adatközpont komplexitását a legnagyobb teljesítményt igénylő kritikus alkalmazások (pl. ERP-rendszerek) adatainak konszolidálásával. A 140 PB maximális flash-kapacitást nyújtó rendszer szükségtelenné teszi, hogy a feladatok fontossága szerint, több szinten végezzék az adattárolást. Nagy sűrűségű, skálázható és megbízható tároló, amely NVMe (Non-Volatile Memory express) technológiával támogatja a gyors olvasási hozzáférést. A többféle típusú lemez- és flash-meghajtót ötvöző, többszörösen redundáns, scale-out architektúra optimális egyensúlyt teremt a kapacitás, az adathozzáférési sebesség és a költségek között – megnyitva ezzel az utat a jövő szupergyors, all-flash adatközpontjainak kialakítása felé.
____________
Az SPC-1 szállító-/platformfüggetlen benchmark, amely sokféle tárolókonfiguráció és -topológia esetében használható. Az SPC-1 teszt egyetlen feladatból áll, amely az üzletileg kritikus alkalmazások jellemző funkcióinak végrehajtása közben szimulálja a tároló-alrendszer teljesítményét. Az ilyen alkalmazásoknál gyakoriak a random I/O-műveletek, és lekérdezési és frissítési feladatok végrehajtására is szükség van. Az SPC-hez 2019. március 23-án benyújtott teszteredmények szerint az ETERNUS DX8900 10 001,522 IOPS (Input/Output Operations Per Second) teljesítményt és kimagasló, 0,249 millimásodperces általános válaszidőt ért el. A teljes tesztjelenés letölthető az SPC webhelyéről: https://spcresults.org/sites/default/files/files/full_disclosure_report/A32009_FDR.pdf.
Kapcsolódó cikkek
- Új Commvault HyperScale célgépeivel a Fujitsu még több lehetőséget kínál a biztonsági mentés terén
- Új FUJITSU rack-munkaállomás a nagy teljesítményigényű alkalmazások gyorsításához
- A Dell EMC bővíti adatvédelmi képességeit
- A Fujitsu RunMyProcess segít a maximumot kihozni a nagyvállalati IoT-adatokból
- A Fujitsu új megoldásokkal jelentkezik a 2019-es Hannoveri Vásáron
- A Fujitsu Digital Annealer kvantumképességekkel forradalmasítja a problémamegoldást
- A Fujitsu rugalmas licenclehetőségeket vezet be az ETERNUS CS200c integrált mentési célgéphez
- A Fujitsu szerint erősödik az igény a rugalmas többfelhős működés iránt
- A Fujitsu bemutatja, hogyan növeli a nyereséget a hálózatba kapcsolt kiskereskedelem
- A Fujitsu harmadszor a „Vezetők” szegmensében a Gartner felmérésben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.