Minősített szerverközpontot hoz létre az OTT-One
Saját, minősített szerverközpont kialakítását kezdte meg az OTT-One, amelynek kapacitása különböző innovatív szerverekből tevődik majd össze, több mint 800 darab kiszolgáló egység felhasználásával. A védett szerverközpont egyrészt támogatja majd a vállalatot a már meglévő ügyfeleinek kiszolgálásában, másrészről pedig megnyitja az utat olyan üzleti lehetőségek irányába, amelyek előfeltétele egy saját szerverközpont megléte. A mintegy 1,1 milliárd forint értékű, várhatóan 2019. második negyedévében lezáruló projektet az OTT-One teljes egészében saját forrásból finanszírozza.
Az OTT-One megkezdte a több mint 800 darab kiszolgáló és egyéb feladatokat ellátó szerver beszerzését, amelyeket egy kifejezetten erre a célra kialakított, védett és minősített szerverközpontban helyeznek majd el. A teljes szerverkapacitás többféle célt lesz képes egyszerre kiszolgálni.
A szerverközpont kialakítását különböző piaci tényezők tették szükségessé, többek között a vállalat streaming üzletágának folyamatos bővülése – a beruházásnak köszönhetően a már meglévő és a várható további ügyfelek kiszolgálása nem csak bérelt, hanem saját tulajdonban álló védett és minősített szerverekkel történhet majd.
Az egyik fő felhasználási területet az OTT-One előkészítés alatt álló online oktatási projektjei jelentik majd, ezekhez ugyanis nélkülözhetetlen a nagy kapacitású, zárt láncú videós kommunikációt biztosító, minősített biztonságú szerverkapacitáson működő videorendszer kiépítése.
A szerverek egyedülálló lehetőséget is teremtenek majd az OTT-One biztonságtechnikai üzletága számára, mivel azok a blockchain alapú biztonságtechnikai megoldások mögöttes kiszolgálóiként is funkcionálnak, a videós feladatok ellátása mellett.
„A szerverközpont terveink szerint az üzleti tevékenységünk számos területén nyújt majd komoly támogatást, illetve hozzásegíti a vállalatot az ügyfélkör bővítéséhez. A beruházás lezárulta után egy olyan magas védelmet nyújtó szerverkapacitás lesz a birtokunkban, amely révén kiaknázhatjuk azokat az üzleti lehetőségeket is, amelyek idáig nem voltak elérhetőek számunkra. Egyedülálló lehetőségünk nyílik magas biztonságot adó szolgáltatások üzemeltetésére, valamint olyan különleges kutatás-fejlesztési feladatokban való részvételre, amelyek a blockchain technológiák, kriptográfia és az okosszerződések területéhez kötődnek” – nyilatkozta a bejelentés kapcsán Májer Bálint, az OTT-One vezérigazgatója.
A szerverközpontot várhatóan 2019. második negyedévének végén adják majd át. A beruházás a várakozások szerint 2-3 éves időtávon fog megtérülni.
Kapcsolódó cikkek
- A Columbia Pictures technológiai kiszolgálója lett az OTT-One Nyrt.
- Amerikai óriáscégnek szállít rendszámfelismerőt az OTT-One Nyrt.
- A Fujitsu KKV-knak ajánlja története legnagyobb teljesítményű PRIMERGY szervereit
- Hosszú távú stratégiai megállapodást kötött az OTT-ONE Nyrt. és a TV2 Csoport
- A Cisco mesterséges intelligenciát és gépi tanulást támogató szervert mutatott be
- Informatikatörténelem: a ProLiant szerverek negyedszázada
- Megháromszorozta árbevételét az OTT-ONE Nyrt. az év első felében
- Virtuálisan a szerver is zöldebb, sőt olcsóbb is...
- Üzenetküldésre is használhatják a hotelek az LG új, interaktív tartalomkezelő rendszereit
- Készítsük fel az irodai szervereket a kánikulára!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.
A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását
Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.