Új korszak jön a szerverek hűtésében
Hatékonyabb energiagazdálkodást, távoli felügyeletet és jelentős helymegtakarítást tesz lehetővé a Schneider Electric legújabb hűtési megoldása. A mikroadatközpontok hűtésének biztosítására is ideális Uniflair Rack Mounting Cooling beépíthető közvetlenül a rack szekrénybe és integrálható a vállalat EcoStruxure platformjához.
A Schneider Electric most bemutatott Uniflair Rack Mounting Cooling hűtési megoldás kialakítását a végponti számítási kapacitás (edge computing) iránti igény és a mikroadatközpontok növekvő kereslete indokolta. Annak köszönhetően, hogy a 3,5 kW teljesítményű hűtőrendszer beépíthető közvetlenül a szervereket tároló rack szekrénybe, jelentős hely szabadul fel az informatikai infrastruktúra tárolására használt helyiségben, ami rendkívül hasznos lehet edge környezetekben.
A Schneider Electric új megoldása lehetővé teszi, hogy a szerverek hűtésére csak annyi energiát használjunk fel, amennyire valóban szükség van, ezáltal energiamegtakarítást is eredményez, és hozzájárul a költségek csökkentéséhez. Az Uniflair Rack Mounting Cooling integrálható a vállalat EcoStruxure megoldásába, így folyamatosan, teljes körű információ áll rendelkezésre a hűtőmodul teljesítményéről és állapotáról.
A megoldás gyorsan és egyszerűen telepíthető a rack szekrények alsó részében, pontos hőmérsékletszabályozást tesz lehetővé 0,5 és 3,5 kW teljesítmény között, illetve úgy tervezték, hogy minél könnyebben hozzáférhető legyen karbantartás céljából is.
Az Uniflair Rack Mounting Cooling optimális a mikroadatközpontok hűtésére, kisebb helyen nyújt nagyobb hűtési kapacitást, egyszerű kezelést és karbantartást kínál. Így ideális az olyan iparágak számára, ahol fontos, hogy a központtól távoli telephelyeken is legyen számítási kapacitás, mint például a kiskereskedelem, a pénzügyi szektor, az egészségügy, a könnyűipar, vagy éppen az oktatás.
Kapcsolódó cikkek
- Energiamegtakarítással törhetne Budapest az élre
- Hadat üzent a nemek közötti egyenlőtlenségnek a Schneider Electric
- Milliárdos beruházásokkal erősített a Schneider Electric
- Megérkeztek a Fujitsu második generációs Intel Xeon processzoros szerverrendszerei
- Újabb termékek a Dell Technologies kínálatában
- E-autókkal a klímaváltozás ellen
- Ismét az elitben a Schneider Electric
- A technológia mentheti meg a kiskereskedőket
- Különleges fejlesztéssel hódíthatnak az MI-megoldások
- Magyar siker a zöld innovációs versenyen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.