Zöldebbé válik a mobilvásárlás Magyarországon
Drasztikusan megerősödött az elmúlt évhez képest a környezetbarát megoldást jelentő, felújított laptopok iránti kereslet. Érezhetően nőtt a bizalom és a nyitottság a felújított termékek iránt. Ennek hatására is újabb portfólióval bővül a felújított műszaki cikkek piaca, mostantól nem csak laptopokat, hanem telefonokat is vásárolhatunk a vadiújhoz képest töredék áron, de a megszokott minőségben, amellyel jelentősen csökkenthetjük az e-hulladékot.
Felújított vagy használt telefont válasszunk?
A mobiltelefon az egyik leggyakrabban lecserélt elektronikai eszköz a mindennapi életünkben, amely kiemelten hozzájárul az e-hulladék termeléshez. A telefonok esetében nagyon népszerű a használt piac, a felújított szegmens még újdonság ezen a téren. A tabletek valahol félúton vannak, hiszen sokban hasonlítanak a laptopokra és számos számítástechnikai cikket forgalmazó cég értékesíti.
Nem is az a fontos, hogy felújított vagy használt terméket vásárolunk, hanem hogy megbízható forrásból és minőséget válasszunk, amelyet valószínűleg nem fogunk a következő 1-2 évben lecserélni.
„A felújított termékek mellett szól, hogy a prémium laptopokhoz hasonlóan kizárólag megbízható forrásokból, alaposan bevizsgált partnercégektől szerzünk be árut, ezzel biztosítjuk, hogy csak a legjobb minőségű termékek kerüljenek fel virtuális polcainkra. Mindazonáltal szeretnénk még több szerepet vállalni a fenntarthatóságért vívott harcban, így dolgozunk a lakossági felvásárlás lehetőségein is” – tette hozzá Tóth Roland, a Furbify marketing szakértője.
Meghosszabbíthatjuk a mobiltelefonunk élettartamát
A laptopokhoz hasonlóan némi odafigyeléssel évekkel meghosszabbíthatjuk a mobiltelefonunk élettartamát. Általánosságban elmondható, hogy 2-3 évente kerülnek lecserélésre a telefonok. Azonban a laptopokhoz hasonlóan a prémium kategóriás termékek akár jó pár évvel tovább használhatóak minden probléma nélkül. Sokszor a lecserélés mellett az újabb és újabb modellek piacra dobása áll, azonban ezt érdemes mérlegelnünk, ha szeretnénk igazán zölden gondolkodni.
A felújított mobiltelefonok jó alternatívát kínálnak, ha szeretnénk csökkenteni az ökolábnyomunkat. Nyugodtak lehetünk, hogy tudjuk mit kapunk a pénzünkért cserében: megbízható helyről, szakértők által felújított garanciális termékekről van szó. Komolyabb technológia háttér és tudás szükséges a telefonok felújításához, egyes gyártók jogilag korlátozzák is, hogy ki és hogyan szerelheti szét a készülékeiket. Amellett, hogy teszünk a környezetünkért a pénztárcánkat is jelentősen megkímélhetjük. A Furbify-nál a laptopok mellett mostantól felújított Apple mobiltelefonokat, tableteket és órákat is találhatunk:
„A felújított telefonokat és órákat esztétikai kategóriákba soroljuk, hogy mindenki számára elérhetőek legyenek. Az újszerű, karcmentes termékek magasabb árkategóriába kerülnek, a szépséghibásaknak pedig kedvezőbb árat határozunk meg. Így akár alacsonyabb költségvetéssel is hozzájuthatunk nagyon jó ár-érték arányban egy garanciális prémium eszközhöz. Attól sem kell tartanunk, hogy rövid időn belül meghibásodik a készülékünk és ismét kiadással kell számolnunk, ugyanis tőlünk megszokott minimum 2 év garanciát adjuk erre a terméksorra is” – tette hozzá Tóth Roland.
Kapcsolódó cikkek
- Tervezett elavulás: legenda vagy valóság?
- A papíralapú névjegykártya már a múlté
- Két új mobillal jelentkezett a ZTE
- Felszálló ágban a felújított laptopok piaca
- Márciusban érkeznek az OPPO legújabb zászlóshajó telefonjai
- Havidíj-kedvezménnyel ösztönzi a Vodafone a korlátlan mobilnetezést
- A fenntarthatóság kevésbé fontos szempont mobilvásárláskor
- Két új taggal bővül a Nokia G-széria
- Készülékcsere-program: hogyan vehetjük igénybe és miért érdemes?
- Mintegy 700 helyen cserélhetjük korszerűbbre régi mobilunkat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.