energiaipar kulcsszót tartalmazó cikkek

Találatok a következő kulcsszóra: energiaipar

Gyorsabb reagálás a kibertámadásokra: új Siemens-megoldás érkezett

A Siemens új szolgáltatása az energiaszolgáltatók, az energiaintenzív iparágak szereplői, valamint a kritikus infrastruktúrák – többek között adatközpontok és repülőterek – kibervédelmi ellenálló képességének erősítését célozza.

2026. május 10. 12:23

Autonómia az ipar élvonalában: így alakítja át az energia- és vegyipart az MI

A Schneider Electric „Global Autonomous Maturity Report” című tanulmánya szerint az energia- és vegyipari szektor vezetőinek egyharmada úgy látja, hogy az autonóm működést támogató fejlesztések megvalósítása kiemelt jelentőségű lesz a következő öt évben. Jelenleg az Öböl Menti Együttműködési Tanács (GCC) országai és Ázsia vezetik a folyamatot, azonban középtávon Észak-Amerikában várható a leggyorsabb előrelépés.

2026. április 3. 14:50

A jövő technológiái 2025-ben: Az MI térnyerésétől az energiaipar átalakulásáig

A mesterséges intelligencia térnyerése radikálisan átalakította a világot, és 2024-ben kiemelkedő szerepet kapott. A technológia folyamatos fejlődése és növekvő népszerűsége várhatóan idén sem fog lassulni, sőt, számos más technológiai területet is jelentős mértékben befolyásolni fog, így például a robotikát, az ellátási láncokat és az energiaipari átalakulást is 2025-ben – derül ki a Capgemini TechnoVision kiadványából.

2025. március 19. 09:59

140 millió eurós befektetés: az OMV is csatlakozik az EIT InnoEnergy-hez

Zártkörű részvénykibocsátás keretében az osztrák székhelyű globális üzemanyag és vegyipari vállalat, az OMV, a romániai integrált energiaipari vállalat, a OMV Petrom és a hollandiai székhelyű vállalat, az ACB Participaties B.V. csatlakozott a fenntartható energiaipari fejlesztésekben élenjáró EIT InnoEnergy-hez idén júliusban. Az új részvényesek által biztosított friss tőke és a 140 millió euró értékben lejegyzett részvények jelentős tőkeinjekciót nyújtanak a szervezet átfogó energiaipari célkitűzéseinek megvalósításához.

2024. július 18. 14:31

Magyar startupokat is várnak a Hello Cleantech programba

A Vestbee égisze alatt elindult a Hello CleanTech program, aminek célja a világ energiaiparára valódi hatást gyakorló cleantech technológiai megoldások fejlesztésén dolgozó startupok támogatása. Az ebbe beválasztott vállalkozásoknak esélyük nyílik kereskedelmi együttműködéseket kialakítani az iparági vezetőkkel, megszerezni tapasztalt piaci szakértők szakmai, üzleti, technológiai és forrásszerzési támogatását, valamint hozzáférést kapniuk vezető kockázati tőkealapokhoz.

2023. március 16. 16:55

Komoly érdeklődés fogadta a magyar okosotthon-megoldást Dubajban

Március 7–9. között Dubajban, a World Trade Centre-ben rendezték meg a Middle East Energy energetikai konferenciát, amely idén különösen nagy hangsúlyt helyezett az energiahatékony okosotthon-megoldásokra. A Chameleon Smart Home, a hazai vezető okosotthon-startup a rangos nemzetközi eseményen saját standdal jelentkezett, amelyen UpHome nevű társasházi megoldását mutatta be. Az innovatív okosotthonrendszer társasházaknak nyújt biztonsági, kényelmi és energiatakarékossági megoldásokat, jelentősen hozzájárulva ezzel energiahatékonysági céljaik eléréséhez. 

2023. március 14. 18:55

Tajvani eszközökkel innoválják a magyar energiaipart

A világ egyik vezető ipari informatikai berendezéseket gyártó és fejlesztő vállalata, a tajvani székhelyű Moxa szeptemberben legnagyobb magyarországi partnereihez látogatott, hogy bemutassák legújabb fejlesztéseiket, amelyeket elsősorban a transzformátor-alállomásokon keletkezett igények és a megújuló energiaforrások egyre szélesebb körű elterjedése inspirált.

2022. október 1. 10:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További híreink

Rövidfilmes pályázatot hirdet a Ludwig Múzeum és a Telekom

A Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum a kortárs művészeti profiljának 30 éves jubileuma alkalmából a Magyar Telekom támogatásával rövidfilmes pályázatot hirdet Pár perc kortárs címmel.

2026. június 18. 09:58

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

Rendkívüli tisztújító taggyűlést tartott az IAB Hungary, amelynek eredményeként új elnök került a digitális szakmai szervezet élére a 2028 januárjának végéig tartó elnökségi ciklusra.

2026. június 9. 18:37