fogyatékosok kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: fogyatékosok
Egyedülálló tudástár halmozottan sérültek mobileszköz használatához
Az informatika és a mobiltechnológia képes a mozgás- és beszédképtelen gyermekek számára megnyitni a világot, lehetővé tenni a kommunikációt, a tanulást, sőt, a későbbiek során akár a munkavégzést is. Magyarországon elsőként Miksztai-Réthey Brigitta, a Vodafone Főállású Angyala dolgozta ki és gyűjtötte össze a számítógépek és mobileszközök használatának elsajátításához szükséges fejlesztő játékokat és oktatási segédanyagokat.
Elkészült Budapest akadálymentes mobil turistatérképe
A fejlesztés azért számít világújdonságnak, mert - bár voltak eddig alkalmazások, amelyek megmutatták egy-egy hely akadálymentességét - ez az első, ahol az automatikusan mérhető adatok rögzítésével együtt a térkép is bővül. A felhasználók számának növekedésével így nem elképzelhetetlen a teljes ország, vagy teljes Európa feltérképezése
Feliratozással akadálymentesíti a Samsung a televíziós tartalomfogyasztást
A siketek és a nagyothallók számára is élvezhetők lesznek az élő és video on demand (VoD) tartalmak a legújabb feliratozási technológiának köszönhetően.
Okostelefonos app fogyatékkal élőknek
Legtöbbünknek az okostelefon egy könnyen használható, érintőképernyőn keresztül vezérelhető eszköz. Akik viszont a felső végtagjuk fogyatékossága miatt nehezen mozgatják a kezüket és az ujjaikat, azoknak egyáltalán nem egyszerűen kezelhető. A Samsung Dowell alkalmazás éppen nekik kínál megoldást.
A látássérültek körében a Windows és a JAWS a legnépszerűbb
2014 decemberében Szántai Károly, akadálymentességi szakértő online felmérést végzett a magyarországi képernyőolvasó felhasználók használati szokásairól.
Kerekesszék androidos vezérlését érdemesítették díjra
Juhász Márton integrált kerekesszék-vezérlő rendszere, az Omnipolar kapta idén a Magyarországi Svéd Kereskedelmi Testület Gran Prize interdiszciplináris díját - közölte a testület.
Elsőségre pályáznak a magyar tolmácskesztyű fejlesztői
A siket felhasználó felhúzza a kesztyűt, a zsebébe teszi a telefont, amelyen keresztül jelnyelven tud kommunikálni, a telefon ugyanis felolvassa azt, amit a felhasználó eljelelt. A Szondában egyik témája a magyar fejlesztésű tolmácskesztyű volt.
Jelnyelvi tolmácsoló és feliratozó alkalmazás
Valós idejű jelnyelvi tolmácsolást és feliratozást biztosító digitális alkalmazást mutattak be az elmúlt héten az Európai Parlament (EP) után az Európai Bizottságban is.
Videótolmács-szolgáltatás indult nagyothallóknak
Várakozáson felüli érdeklődés kíséri a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége videótolmács-szolgáltatásának indulását.
Magyar okosszemüveg segíthet egyes bénulásban szenvedőkön
Az ELTE kutatócsoportjának fejlesztése, egy bénulásban szenvedők kommunikációját segítő okosszemüveg lett az idei év legjobb kommunikációs alkalmazása.
Mobilalkalmazás segíti a látássérültek tájékozódását a San Franciscó-i reptéren
Látássérültek számára kifejlesztett okostelefonos jeladókat helyezett üzembe a San Francisco Airport.
Térítésmentes ECDL tanfolyam érzékszervi fogyatékkal élő hallgatók részére
Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara (ÓE NIK) 2001 óta hirdet Magyarországon egyedülállóan térítésmentes ECDL felkészítő tanfolyamokat az érzékszervi fogyatékkal élő hallgatók számára.
ELTE-s informatikai fejlesztés nyert Franciaországban
Az Informatikai Kar robotot, beszélőtáblát és okos szemüveget összekapcsoló innovatív, „AAC Telepresence” nevű megoldását a közelmúltban a legjobb kommunikációs alkalmazásnak választotta az Association des Paralysés de France. A fejlesztés a halmozottan fogyatékos emberek, az autisták és az idős, mozgásképtelen betegek életét teheti könnyebbé.
Esélyegyenlőség - Kerekasztal a digitális akadálymentesítésről
A digitális felzárkóztatás és a digitális akadálymentesítés fontosságára hívta fel a figyelmet több szakmai szervezet képviselője egy hétfői budapesti kerekasztal-beszélgetésen.
Javult a fogyatékkal élők munkaerőpiaci helyzete
Az elmúlt évben sokat javult a megváltozott munkaképességűek foglakoztatottsága: már a nyolc órás munkaidő sem ritka. Tény, hogy a befogadás még nem zökkenőmentes, mindenesetre jó irányba tartanak a törekvések.
Új tolmácsszolgáltatással a siketek és nagyothallók már telefonon is elérhetik az uniós intézményeket
Az Európai Parlament (EP) brüsszeli székházában szerdán először próbálták ki "élesben" az InSign elnevezésű, valós idejű jelnyelvi tolmácsolást és feliratozást biztosító alkalmazást, amely a siketek és nagyothallók számára ingyenesen biztosítja, hogy telefonon kapcsolatba léphessenek az Európai Unió intézményeiben dolgozó ügyintézőkkel - tájékoztatta a sajtót Kósa Ádám fideszes EP-képviselő, aki maga is siket, és parlamenti munkájának homlokterében a fogyatékossággal élők jogainak bővítése, életfeltételeik javítása áll.
Átadták a Fogyatékosság-barát Munkahely elismeréseket
Immáron ötödik alkalommal, összesen nyolc szervezett vehette át a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést az Emberi Erőforrások Minisztériumában. Bár a cím pénzzel nem jár, csak feladattal, mégis egyre több pályázat érkezik évről évre, amely alapvető szemléletváltást is tükröz.
Megszavazta az EP a világháló akadálymentesítéséről szóló előterjesztést
Az Európai Parlament (EP) szerdán Strasbourgban megszavazta azt az előterjesztést, amelynek értelmében a közszférához tartozó, illetve létfontosságú közfeladatokat ellátó szervezetek weboldalait a jövőben úgy kell kialakítani, hogy azok a fogyatékos személyek részére is hozzáférhetőek legyenek.
Fogyatékosság-barát munkahely a Magyar Telekom
A Magyar Telekom a fogyatékos emberek foglalkoztatásáért tett törekvéseiért elnyerte a Fogyatékosság-barát munkahely elismerést. A vállalat egyebek mellett a munkatársak szociális érzékenyítésében jár jó példával elől.
E-könyvek látássérült jogászoknak
E-könyv formájában érhetik el ezentúl a látássérült joghallgatók és jogi végzettségűek a CompLex Kiadó szakkönyveit.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!