kibercsapda kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: kibercsapda

Újgenerációs technológiák a kibercsapdák ellen
A kiberbűnözés legfrissebb trendjei szerint a széleskörű és egyre összetettebb kibercsapdák pusztítanak – többek között fejlett exploitokat használnak masszív zsarolóvírus támadások során; kreatív spammelő- és adathalász támadások; valamint pszichológiai manipuláción vagy legális szoftverek kihasználásán alapuló támadások terjedtek el világszerte.

Routeren keresztül támad a kiberkém
A Kaspersky Lab kutatói nemrég olyan kifinomult kibercsapdát azonosítottak, amelyet főként kiberkémkedésre használtak a Közel-Keleten és Afrikában 2012-től idén februárig. A malware, amelyet a kutatók „Slingshot”-nak neveztek el, meghekkelt routereken keresztül támadta és fertőzte áldozatait, teljes kontrollal az áldozatok készülékei felett. A kutatók szerint a kibercsapda számos egyedi és kellően hatékony technikát használt ahhoz, hogy képes legyen az ellopott adatok összesítésére. Arra is képes, hogy az adatforgalmát elrejtse és ezáltal nem nyomon követhetővé váljon.
Cikkgyűjtő
További híreink
Díjazták a kimagasló innovációs teljesítményeket
2025. március 26-án az Országház Felsőházi Termében adták át a 2024. évi Magyar Innovációs Nagydíjat és hat további ágazati díjat. A bírálóbizottság, amely tudósokból és elismert gazdasági szakemberekből állt, élén a kulturális és innovációs miniszterrel, a legjobb innovációs teljesítményeket a gazdasági eredmények és társadalmi hasznosság figyelembevételével választotta ki. A Magyar Innovációs Nagydíjat a Cloud Network Technology Kft. nyerte, amely nemzetközi szinten is figyelemre méltó informatikai tesztelési rendszerével érdemelte ki a rangos elismerést.
Virtuális valóság az autonóm járművek fejlesztésében
Évről évre világszerte több millió közúti baleset történik, és ezek túlnyomó része, mintegy 94%-a emberi hibákra vezethető vissza. De mi lenne, ha a járművek képesek lennének előre felismerni a veszélyeket és gyorsabban reagálnának, mint a legjobb sofőrök? Egy magyar kutatólabor, a HUN-REN SZTAKI SCL, a világ vezető technológiai és mérnöki cégeivel együttműködve dolgozik ezen a problémán.