tudásmenedzselés kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: tudásmenedzselés
Innovációs platformba tömörül kilenc hazai infokommunikációs vállalkozás
Innovációs platformba tömörül kilenc hazai infokommunikációs vállalkozás az Európai Unió Innovációs és Technológiai Intézete (EIT) budapesti társult tagjával; a platform célja a tudásmegosztás, valamint a kutatási, szakmai és képzési együttműködés - közölte az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont.
Már nem lyukas a cipész cipője
Tudásmenedzsment (TM) tudatos vagy spontán szinten minden szervezetnél létezik, de a tudás alapú vállalatoknál, mint amilyenek a tanácsadócégek, az alapműködés része. A tanácsadócégek tulajdonképpen tudásgyárak: nem tesznek mást, mint tudást hoznak létre, és adnak át a megbízásokon keresztül ügyfeleiknek, így nem véletlen, hogy róluk szól a TM-esettanulmányok jelentős része.
Tudásmenedzsment (III.)
A hazai tudásmenedzsmentre (TM) alapvetően a spontaneitás a jellemző. Így míg a működtetéséhez szükséges - de nem elégséges - informatikai megoldások multinacionális forgalmazói a széles termékpalettáról elsősorban a legújabbakra koncentrálnak, és szeretnék azokat a hazai vállalatokba bevinni, addig a TM informatikai támogatásának egyes hagyományos elemeit szinte minden közép- és nagyvállalat, valamint a kicsik jelentős hányada már néhány éve alkalmazza. A stratégia alapján folytatott TM még fehér hollónak számít Magyarországon, ám annál is nagyobb "hiánycikk" a hatékony tudáskezeléshez, az informatika hatékony és a célnak megfelelő működtetéséhez szükséges vállalati és vezetési kultúra.
Tudásmenedzsment a humán erőforrás szemszögéből
Az SHL Hungary Kft. az egyetlen olyan magyarországi cég, amely nemzetközi szinten elfogadott és elterjedt, széles körű alkalmasságvizsgálati módszereket tud adni a HR-szakemberek kezébe. A cég az SHL - Saville and Holdsworth Limited - Groupot képviseli Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában és Romániában, ezenkívül jelenleg szerb, valamint bulgár tesztek kidolgozását is folytatja. Interjúnkban Klein Sándort, a pszichológiai tudományok doktorát, az SHL Hungary egyik alapítóját és vezető munkatársát kérdeztük arról, hogy a tudásmenedzsmentet hogyan lehet értelmezni a HR szemszögéből.
Magyar infobrókerek: A tudásmenedzsmenttől a versenytársfigyelésig
A Magyar Információbrókerek Egyesülete (MIBE) és a Benedict School 2001. december 5-én tartja első konferenciáját A tudásmenedzsmenttől a versenytársfigyelésig címmel. A szakmai és üzleti információs csomagokat szolgáltató szakembereket összefogó MIBE célja a hazai információbrókerek összefogása, hálózattá szervezése, a szakma magyarországi kifejlesztése és elfogadtatása.
Az empolis ingyen közreadja k42 tudásszerver technológiáját
Az empolis csoport, a Bertelsmann MOHN Media Group leányvállalata elindította empolis k42 Education Grant Program-ját (EGP), amelynek keretein belül a nem nyereségorientált kutatási projektek számára ingyenes hozzáférést biztosít az empolis k42 tudásszerverének minden összetevőjéhez. A k42 egy élvonalbeli tudáskezelő (knowledge management) szoftver, amely teljes mértékben megfelel az XML alapú Topic Maps szabványnak (XTM).
Lotusphere 2001
Az informatikával szembeni legfőbb elvárások évek óta változatlanok: bármilyen adatot bárhonnan, bármikor el lehessen érni. A legfőbb kommunikációs csatorna is évek óta azonos - természetesen az internetről van szó. A megoldások azonban folyamatosan fejlődnek, időnként feltűnik egy-egy új varázsszó - ezek közül még ma is újnak számít a tudásmenedzselés vagy tudáskezelés. Itt elsősorban a vállalat vagy a munkacsoportok által felhalmozott, cégspecifikus információkra kell gondolni, amelyek azonnali elérése - főként a több telephelyes vagy multinacionális vállalkozások esetében - a hagyományos vagy elektronikus kereskedelem eredményességének elemi feltétele. A kör bezárult: bármilyen adatot bárhonnan, bármikor.
Hosszú még az út
Bár a tudásmenedzsment (TM) még világszerte újdonságnak számít, Magyarországon is egyre több vállalat ismeri fel, hogy alkalmazásával komoly előnyt szerezhet versenytársaival szemben. A KPMG tanácsadócég felmérése szerint a TM-projektek kifejlesztésében és alkalmazásában a hazaiak hátránya nem jelentős a nemzetközi vállalatokhoz képest. A magyarországi helyzetet leginkább az jellemzi, hogy bár vannak önálló kezdeményezések, átfogó, összehangolt stratégiával többnyire még nem rendelkeznek a vállalatok. Az egyik fő akadály nálunk kulturális eredetű - a munkatársak a hatalom és a pozíció megtartása érdekében gyakran inkább visszatartják a megszerzett tudást, mintsem hogy megosszák egymással. A technológiai háttér kialakításában azonban nincs lemaradás, sőt az internet és a cégen belüli csatorna, az intranet bevezetésében meg is előzzük a nemzetközi átlagot.
Tudásmenedzsment magyar módra
A KPMG tavaly év végén zárult és ma közzétett felmérése szerint, bár a tudásmenedzsment még világszerte újdonságnak számít, de Magyarországon is már egyre több cég ismeri fel az alkalmazásával a versenytársakkal szemben szerezhető előnyöket. A magyarországi helyzet legmarkánsabb jellemzője, hogy bár vannak már önálló kezdeményezések, de még meglehetősen ritka az átfogó, összehangolt stratégiával rendelkező vállalat. Ennek legfőbb oka kultúránkban gyökeredzik, nevezetesen: a hatalom és pozíció megtartása érdekében ma még gyakoribb a megszerzett tudás visszatartása, mintsem annak a munkatársakkal való megosztása. A technológiai háttér kialakításában azonban nincs lemaradás, sőt, az internet és az intranet bevezetésében a nemzetközi átlag előtt járunk.
Fókuszban a tudásmenedzselés
A Lotus hétfőn kezdődött orlandói konferenciájának már a bevezetőjében is főként a tudásmenedzselés újdonságaival foglalkoztak az előadók, a keddi napon pedig a két kiemelt előadás egyikének témája volt a "knowledge-management".
Új elnök, jövőbe mutató célok
Hivatalosan csak hétfőn reggel nyitották meg a Lotusphere elnevezésű világrendezvényt a floridai Orlandóban, de már a vasárnap esti "megafogadáson" közel tízezren találgatták, mi kerül a másnapi nyitóelőadás középpontjába. Az előzetesen jelzett kulcstémák között szerepelt ugyan a tudásmenedzselés, a csoportmunka és az elektronikus kereskedelem is, de a vasárnap esti beszélgetések fókuszába mégis - érthetően - a személyi változások kerültek: ugyanis néhány nappal a Lotusphere megnyitása előtt jelezte távozási szándékát Jeff Papows, a Lotus elnök-vezérigazgatója (CEO), aki 1995 óta irányította eredményesen az évek óta az IBM tulajdonában működő szoftverfejlesztő nagyhatalmat.
Cikkgyűjtő
További híreink
Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH
Harmadik alkalommal hirdeti meg a 40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén című pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismerésre gazdasági társaságok, különböző szervezetek nevezhetik azokat a digitális gazdaság és technológia területén tevékenykedő női kollégáikat, akik kimagasló eredményeikkel rávilágítanak a korosztályban rejlő értékekre és lehetőségekre, ezáltal példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára. A pályázati anyagokat 2025. január 31-ig várják a szervezők.
Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat
Idén 20. alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat, rekordszámú, 83 videós és fotós pályázat érkezett, melyek közül a zsűri öt videós és egy fotós alkotást díjazott, továbbá a Yettel különdíjjal ismert el egy videós alkotást. Az idei díjakat többek között a Telex, a 24.hu, a Szabad Európa és az RTL újságírói kapták.