A Vodafone távvezérlésű 5G demóval mutatta be a jövőt az 5G Koalíció idei tisztújításán

forrás: Prím Online, 2019. június 18. 15:42

Megtartotta negyedik tisztújító plenáris ülését a Digitális Jólét Program (DJP) által kezdeményezett 5G Koalíció 2019. június 18-án, Budapesten. Dr. Budai J. Gergőt, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesét és igazgatóságának alelnökét ismét a szervezet elnökségi tagjává választották.

Két éve alakult meg az 5G Koalíció szakmai és érdekképviseleti szervezetek, egyetemek és tudományos műhelyek részvételével. Célja, hogy Magyarország az 5G fejlesztések egyik európai központjává váljon, hiszen a kereskedelmi 5G hálózatok megjelenése számos olyan lehetőséget fog nyújtani, ami jelentősen javítja az életminőséget és további digitalizációra sarkallja az ipart, felpörgetve a magyar gazdaságot. A Vodafone Magyarország alapító tagként csatlakozott a szervezethez, amelynek idei tisztújító ülését követően Dr. Budai J. Gergőt, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesét ismét az elnökség tagjává választották.

 

 

A Vodafone Magyarország a konferencia résztvevői számára a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékével együttműködésben demonstrálta az 5G technológia egyik legfontosabb jövőbeli felhasználási módját. Egy szimulátorszékből irányítható élethű, kicsinyített Audi Q7 autómodell segítségével lehetett kipróbálni a távvezérlésű gépjárműirányítás élményét. Az autóra szerelt kamera képe VR szemüvegen keresztül jutott el a vezetőhöz, így az valós időben követhette a jármű mozgását, amely az 5G alacsony késleltetésének köszönhetően azonnal reagált minden parancsra. Az 5G által biztosított rendkívül alacsony késleltetés, valamint az akár 1Gbps-t meghaladó adatátviteli sebesség azonban nem csak a távvezérlés működtetéséhez lesz kulcsfontosságú. Az 5G kapcsolat ezen tulajdonságai megteremtik az olyan, azonnali adatátvitelt igénylő fejlesztések, mint az önvezető és összekapcsolt járművek, okosváros-fejlesztések, vagy a távdiagnosztika és akár a távolról elvégzett orvosi beavatkozások infrastrukturális hátterét is.

 

 

„Május végén avattuk fel Budapest első állandó, élő 5G bázisállomását székházunk tetején, és még idén jelentős számú új, állandó 5G állomást telepítünk Budapest központjában” – mondta el Dr. Budai J. Gergő, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese. – Ez hatalmas mérföldkő a telekommunikációs szektor történetében, hiszen ezzel Magyarországon hamarosan kezdetét veszi az 5G korszak. A Vodafone célja, hogy az egész társadalom számára mielőbb elérhetővé tegye a legújabb generációs technológiát és még idén elindítsa kereskedelmi 5G szolgáltatását, hozzájárulva a digitális szakadék csökkentéséhez és a digitális jövő építéséhez.”

 

 

A Vodafone Magyarország május végén IX. kerületi székházának tetején már második 5G bázisállomását avatta fel, hiszen ezt megelőzően a szolgáltató a Zala ZONE Járműipari Tesztpálya ünnepélyes megnyitója alkalmából a tesztpályán indította el első állandó, élő 5G bázisállomását. Magyarországon jelenleg a Vodafone az egyetlen olyan mobilszolgáltató, amely saját frekvenciát használó 5G bázisállomásokkal rendelkezik.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A mesterséges intelligenciától a soft skilleken át a kibervédelemig

Az ELTE Informatikai Kar idén a „Semmiből született csodák – A mesterséges intelligenciától a soft skilleken át a kibervédelemig” című rendezvénnyel csatlakozott a Lányok Napja országos programhoz.

2024. április 28. 13:55

Kén-hexafluorid betiltása – Nem gáz többé!

Az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése az egész világon hatalmas feladat, és e küldetés része a kén-hexafluorid (SF6) gáz teljes körű betiltása is. Ez különösen a villamosenergia-iparban jelent komoly változást, hiszen a kapcsolóberendezések szigeteléséhez eddig rendszerint ezt az anyagot használták. 

2024. április 28. 12:04

Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől

Sikeres tesztet teljesített a Siemens: töltési rendszere 1 MW teljesítményt adott le.

A német cég prototípusát egy nagy hatótávolságú e-kamionnal tesztelték. Az új készülék több Siemens SICHARGE UC150 töltőberendezésből, ezek kimeneti teljesítményét összefogó kapcsolási kialakításból (switching matrix) és a megawatt-töltésre speciálisan kialakított diszpenzerből állt.

2024. április 28. 10:21

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50