A Gyerekakadémia ifjú robotprogramozói előkelő helyet szereztek a WRO országos döntőjén

forrás: Prím Online, 2019. július 17. 09:04

A Gyerekakadémia újbudai csapata, miután sikerrel kvalifikálta magát a World Robot Olympiad országos döntőjére, 21 csapat  közül a 4. helyet szerezte meg a juniorok között, regular kategóriában. A bajnokság a szép eredmény mellett remek versenytapasztalatot is hozott a diákok számára, amellyel még nagyobb sikereket érhetnek el a jövőben.

A Tatabányán tartott nemzeti döntőre több mint fél évig készültek a Gyerekakadémia XI. kerületi robotépítői, Tarjányi László (16), Kiss Botond (15) és Deák Csongor (14). A versenykiírás ennyi időt hagyott, hogy robotot fejlesszenek a feladathoz. Egy olyan gépet kellett versenyeztetniük, amely képes egy épületet szimbolizáló versenypályán az elhasználódott izzók cseréjére, a világítás energiatakarékosabbá tételére. A robotnak új, okos égőket kellett a raktárból különböző szobákba szállítania, a régieket pedig a szeméttárolóba kellett eljuttatnia. A fiúk által összeállított és programozott robot sikeresen korszerűsítette a világítást a modell épületben.

 

 

“Sokat készültünk, magabiztosan jöttünk a versenyre. Az ilyen technikai sportoknál lehetnek váratlan helyzetek, sajnos ez történt velünk is, de nem adjuk fel. Előre nézünk, és legközelebb a mostaninál is jobb robotot rakunk össze.” - számolt be tapasztalatairól Kiss Botond gyerekakadémiás versenyző. A felkészítő tanár, Borbély Dávid szerint már az is csodálatra méltó eredmény, hogy a három tizenéves fiú önállóan fejlesztette ki a gépet, ami ezt a bonyolult feladatot végrehajtotta. A robotprogramozó diákok sikereire Újbudán kiemelt figyelmet fordítanak, a jövő mérnök-informatikusainak képzését három éve a XI. kerületi önkormányzat is támogatja.

 

 

Játékos tanulás vezet el a WRO-hoz hasonló versenyekhez - fejtette ki Gerstenkorn Barnabás a Gyerekakadémia csapatvezetője. A LEGO robotok programozásánál az idő jelentős részét az algoritmus megalkotására és nem a gépelésre, vagy a szintaktikai hibák javítására kell fordítani. Ez egy kreatívabb, a lényeget jobban megragadó módszer, amellyel már kisgyermekkortól kezdve lehet fejleszteni az algoritmikus gondolkodást. A feladatok megoldása közben tanulók kísérleteznek, kutatásokat végeznek, megtanulnak együtt gondolkodni. Az algoritmusok használata fejleszti kognitív képességeiket, rávezeti őket a tudatos tevékenységre, a problémák tervszerű megoldására. A programozást elsajátító gyerekek képesek átgondolni a lépéseket, azok helyességét, sorrendjét és hibáit, ezzel magabiztossá és motiválttá válnak, ami a tanulásban is nagy segítséget jelent számukra.

 

 

A diákok innováció iránti fogékonyságának és digitális készségeinek fejlesztése az egész Európai Unióban prioritás. A Nemzeti Infokommunikációs Stratégia, illetve a kormány által a közelmúltban elfogadott Digitális Jólét Program is kiemelt jelentőséget tulajdonít a közoktatási rendszer digitális alapokra helyezésének, amellyel hosszabb távon enyhíthető a hazai vállalkozások és a nemzetgazdaság versenyképességét is veszélyeztető informatikus hiány. Az akár már az általános iskola alsó tagozatában elkezdhető robotprogramozás hozzájárul ahhoz, hogy a diákok közül minél többen tekintsék reális pályaválasztási alternatívának a digitális gazdasággal, illetve szűkebben az informatikával összefüggő szakmákat.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59