Intelligensebb vállalatirányítás: a gyártóvállalatok vezetői léptek a leggyorsabban

forrás Prim Online, 2012. június 25. 10:59

A gyártóvállalatok vezetői rohamtempóban térnek át az intelligens cégvezetésre, a vállalatirányítási rendszerekhez kapcsolódó projektek 28 százaléka náluk zajlik − áll a TEC jelentésében. Magyarországon azonban nem az intelligensebb megoldások, hanem a költségmegtakarítási lehetőségek gerjesztik a váltást.

Amikor 2008-ban kitört a gazdasági válság, a cégek bármi áron lefaragták kiadásaikat, és az egyik leginkább érintett terület a vállalatirányítás volt. Most, hogy a globális gazdaság kezd helyreállni és új intelligens megoldások jelentek meg, mind többen cserélik le irányítási rendszereiket − idézi a Technology Evaluation Centers (TEC) friss piackutatását a közép-európában vállalati megoldásokkal foglalkozó LLP Dynamics magyar ügyvezetője. Czermák András kiemelte, a TEC által 2011 októbere és 2012 márciusa között vizsgált 4500 projekt tapasztalata alapján a gyártóvállalatok állnak az első helyen, náluk zajlik a projektek 28 százaléka.

A szakértő szerint a felismerések nem okoztak meglepetést. Nem ezek a cégek az implementálók egyetlen tradicionális ügyfelei, azonban a gyártók az egyik olyan szektor, amelyiket keményen eltalálta a válság, ezért szoftveres megoldásokat keresnek arra, hogy tartósan gazdaságosan tudjanak működni.
 
A kutatás kitért a vállalatirányítás leginkább elvárt megoldásaira is. Itt a listát nem meglepő módon a financiális modulok vezetik. Ezt követi a beszerzés és a raktározás, majd a tervezés, értékesítés és gyártás.
 
Magyarországon a helyzet a húzószektorok esetében hasonló, de mégsem azonos − mutatott rá Czermák András. Egyrészt a válság számunkra még nem ért véget, a hazai makrogazdasági adatok messze nem mutatják azt az emelkedést, amit az Egyesült Államokban vagy Nyugat-Európa több országában. Itthon a többség további szűkülésre, megszorításra számít, ezért az ERP-beruházások az elérhető költségmegtakarítások miatt érdekesek a cégeknek, nem az intelligensebb funkciók miatt. Ez alól kivételt leginkább a külföldi tulajdonú vállalkozások képeznek.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Sprinter felvásárlásával lépne jelentőset a SAMEDAY

Az akvizíció révén a SAMEDAY magyarországi házhozszállítási infrastruktúrája 60 százalékkal bővülhet a Sprinter tulajdonában lévő több mint 450 kézbesítési pont átvételével. A felvásárlást jelenleg a hatóságok vizsgálják. Ha a felek megkapják a jóváhagyást, az ügylet lezárultát követően egy 6000 átvételi pontból álló régiós out-of-home átvételi hálózat jöhet létre a magyar, román és bolgár piacokon.

2024. április 26. 14:44

Dekarboizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban

A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését.

2024. április 26. 11:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50