ERP2U Trendriport: 5 javaslat szoftver választáshoz középvállalatoknak

forrás: Prím Online, 2023. szeptember 21. 18:40

Az elmúlt évek turbulens gazdasági folyamatai előtérbe hoztak egy új szempontot a közepes méretű cégek számára: az ellenálló képességet. Olyan döntéseket kell meghozniuk, amelyek rövid és hosszú távon is biztosítják a stabilitást és a növekedést, mindezt a versenyképesség megtartása mellett. Ezek között természetesen ott vannak a digitalizációs fejlesztések is. 

A középvállalatok sokszor a nagyvállalatokhoz hasonló üzleti ajánlatokkal és így komplexitással működnek, de nem minden esetben van lehetőségük korlátlan mennyiségű beruházásra, ezért az ERP2U nemzetközi vállalati szoftver szakértő és gyártó szerint jól meg kell fontolniuk, milyen szoftverekbe fektetnek. Minden sikeres vállalkozásnak vannak olyan képességei, erősségei,  amelyekkel kitűnik versenytársai közül. A szoftveres megoldások bevezetésénél is fontos, hogy elsősorban ezeket – a cégekre jellemző – versenyelőnyöket hogyan tudják – akár szoftveres támogatással – tovább fejleszteni. 

 

Az ERP2U több lehetőséget és nemzetközi trendet is lát azzal kapcsolatban, hogyan használhatják ki a digitalizációs eszközöket a középvállalatok. 

 

1. Átalakul az IT üzleti modell

 

Az utóbbi időszakban egyre jobban megfigyelhető volt az előfizetéses szolgáltatások és ezek keveredése a tradicionális modellekkel. Fontos, hogy szoftvervásárláskor biztosra menjünk, hiszen sokfajta konstrukció jelenik meg a piacon: hardware-hez előfizetéses szoftverek, előfizetéses szoftverhez tanácsadási csomagok, vagy éppen tanácsadást követő előfizetéses szolgáltatások is. Például igénybe vehetünk pénzügyi szoftver megoldásokat piackutató, adótanácsadó, pénzintézet vagy ERP szoftver gyártótól is.

 

2. Változnak a telepítési modellek

 

A vállalati szoftvergyártók nagyon sok energiát fektettek az elmúlt években abba, hogy ügyfeleiket támogassák a felhő technológiákra való váltásban. Ez hatással van az adatbázisok elérhetőségére, az SLA megállapodásokra és olyan, új lehetőségekre, mint a microservices szolgáltatások. A változások kapcsán a vállalati szoftverekhez kapcsolódó szolgáltatási csapatok, partnerek átképzése is zajlik, hogy képesek legyenek az új technológiák sikeres implementációjára. Ezért most ismét fontos figyelni arra, hogy egy projekt kapcsán milyen módszerekkel és milyen lépésekben lehet haladni. Például, hogy egy új felhő szoftver bevezetésekor már nem elérhetőek az adatbázisok a szakértők és az ügyfél számára sem, ezért teljesen új eszközökkel kell megoldani az adatok migrálását.

 

 

3. Haladás a digitális workflow-k irányába AI segítségével

 

Az IT workflow-val támogatott folyamatok nem újdonságok, de a vállalati rendszereket még továbbra is dominálják az egyedi termelési, logisztikai, pénzügyi tranzakciókat létrehozó funkciók, képernyők. Érdemes olyan szoftvert választani, amely már machine learninggel támogatott folyamatba szervezve és folyamatokat monitorozó képernyőkről kiindulva is képes támogatást nyújtani. Ez a vezetőknek holisztikusabb átlátást és gyorsabb stratégiai döntéshozatalt biztosít.

 

4. A digitális üzlet felemelkedése

 

A digitális gazdaságra való átállás, – ha szektoronként eltérő mértékben is – de meghatározó szempont az összekapcsolt vállalati rendszerek létrehozásánál. A rendszerek technológiai korszerűsége, a közös elhelyezés, a biztonság és az adatok integritása kulcskérdéssé vált.

 

5. Visszatérve a dilemmához

 

Gondoljuk át, mivel tudunk gyorsan, ár-értékben hatékonyságot növelni? Egy új CRM vagy ERP rendszer bevezetése, de akár egy új modern webshop is komoly és elhúzódó befektetés. Érdemes megfontolni, hogy például egy operatív cash-flow támogató modern kontrolling megoldás bevezetésével tudunk-e a jelenlegi kamat környezetben gyorsan, több pénzt keresni, mint komplex projektekkel?

 

Fontos, hogy a kkv-k éljenek az új technológiákkal és az azok adta lehetőségekkel, de csak ha már standard megoldásként kínálják ezeket a szolgáltatók. A középvállalatoknak – bármilyen csábító is – sok esetben nincs akkora emberi és pénzügyi erőforrásuk, hogy rajtuk fejlesszék ki elsőként a legújabb technológiákat használó megoldásokat.

Kulcsszavak: ERP2U szoftver

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást

Az ABB-nek a maga nemében első kismegszakítója (Miniature Circuit Breaker/MCB) már 100 éve biztosítja az elektromos áramkörök védelmét, és a jövő fenntarthatósági igényeihez igazodva napjainkban is tovább fejlődik. Mivel az összes tűzeset közel egynegyede lakóépületekben keletkezik, ezért kijelenthető, hogy a kismegszakítók az otthonok biztonságossá tételével forradalmasította az életmódunkat, sőt megteremtette az elektromos biztonságot az egész társadalom számára, a vasúti infrastruktúrától kezdve a gyárakon, a kereskedelmi épületeken át, az adatközpontokig.

2024. május 6. 16:29

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55